×

14-latka znosi do domu dużą ilość podpasek i tamponów. Po czasie wyznaje mamie, po co to robi

Są tematy, których wiele osób nie porusza zbyt otwarcie. Czasami wydają się być za bardzo krępujące lub po prostu nie na miejscu. Do tej grupy z pewnością możemy zaliczyć rozmowy o wypróżnianiu, seksie i o miesiączce. Jednak ta 14-latka udowodniła, że dla niej nie ma tematów tabu…

Wszystko zaczęło się, gdy nauczyciel języka angielskiego w jednej ze szkół w Chicago, poprosił swoich uczniów o napisanie eseju o tematyce społecznej.

Lily Alter miała zamiar przygotować pracę na temat bezdomnych kobiet.

Im dokładniej badała tę tematykę, tym więcej przykrych rzeczy się dowiadywała.

Myślałam o bezdomnych kobietach i o ich problemach. Pisanie mojej pracy chciałam połączyć z działaniem, z pomocą im.

Zrozumiała, że wiele spośród tych bezdomnych kobiet często musi wybierać pomiędzy jedzeniem, noclegiem, zdrowiem czy produktami sanitarnymi. Wiedziała, że jest to dla nich bardzo trudne i krępujące.

Wtedy wpadła na pomysł, o którym usłyszało znacznie więcej osób niż koledzy i koleżanki w jej klasie.

14-latka postanowiła zapoczątkować pewną akcję. Zaczęła zbierać tampony, podpaski czy inne produkty higieniczne potrzebne w czasie okresu.

Mama nastolatki była zaskoczona zbiorami córki. Gdy jednak dowiedziała się, po co to wszystko, była bardzo z niej dumna.

Środki higieny pakuje w małe zestawy, zabiera na ulice i przekazuje bezdomnym kobietom

Każdy z nich powinien wystarczyć dla jednej kobiety w czasie jej trudnych dni.

14-latka doskonale wie, że na chwilę obecną nie może sobie pozwolić na nic więcej. Dlatego swoją pomoc innym kobietom postanowiła rozpocząć od takiej „drobnostki”.

Być może niektórym z Was będzie się wydawać to śmieszne lub niektórzy z Was pomyślą, że mogłaby zrobić coś bardziej pożytecznego, ale czy to nie wspaniałe, że w ogóle pomyślała o innych, a nie tylko o sobie? Czy to nie piękne, że nie siedzi z czubkiem nosa tylko i wyłącznie w swoim najnowszym iPhonie i nie myśli tylko o swoich przyjemnościach?

Może Cię zainteresować

zamknij