×

Młody kierowca wjechał w grupę dzieci na rowerach. 13-latka nie żyje

Koszmarny wypadek w niewielkiej wiosce w woj. lubelskim. Młody kierowca wjechał w grupę dzieci na rowerach. W wyniku tragicznego zdarzenia śmierć poniosła 13-letnia dziewczynka.

Lubelskie: Kierowca wjechał w grupę dzieci

Do wstrząsającego w skutkach wypadku doszło 19 lipca po godz. 21.00 w miejscowości Zakrzówek w woj. lubelskim na trasie między Krasnymstawem a Kraśnikiem. Nieoświetlonym odcinkiem drogi nr 842 poruszała się wówczas grupa nastoletnich dziewczynek.

W pewnym momencie w grupę nastolatek z dużą prędkością wjechał 22-letni kierowca. W wyniku zderzenia najbardziej ucierpiała przemieszczająca się na rowerze 13-latka. Młody mężczyzna natychmiast zatrzymał pojazd i przystąpił do akcji ratunkowej. Wkrótce reanimację kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy. O życie dziewczynki walczyli przez kilkadziesiąt minut. Niestety, bez skutku. Nastolatka zmarła.

W wyniku wypadku poszkodowana została również 14-latka. Obrażenia okazały się być jednak niewielkie i po niedługim pobycie w szpitalu mogła wrócić do domu.

kierowca wjechał w grupę dzieci
Flickr

Czy kierowca, który wjechał w dzieci był winny tragedii?

Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku. Jak się okazuje, wina za wypadek, a przede wszystkim śmierć dziewczynki, wcale nie musi spoczywać na barkach 22-letniego kierowcy. Kierowcy, który jak wykazały badania, był trzeźwy. Na uwagę zasługuje fakt, że droga w miejscu tragicznego zdarzenia nie była oświetlona, a rowerzystki nie miały kamizelek odblaskowych. Co więcej, zmarła nastolatka nie miała żadnych odblasków ani świateł. Kierowca tłumaczył, że nie zauważył rowerzystek na drodze.

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: www.flickr.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij