×

Łódzki sąd skazał gwałcicieli. Wykorzystywali i katowali 26-latkę przez 8 dni

W Łódzkim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w sprawie, która trzy lata temu wstrząsnęła Polską. Trzech mężczyzn przez 8 dni więziło, torturowało i gwałciło 26-letnią Monikę. Kobiecie udało się uciec, jednak wycieńczony organizm poddał się. 26-latka zmarła krótko po złożeniu zeznań.

Łódzki sąd skazał gwałcicieli

8 czerwca w Sądzie Okręgowym w Łodzi zapadł wyrok w procesie o gwałt na 26-letniej Monice R., dokonany przez trzech mężczyzn. Sprawcy: Grzegorz K., Sebastian T. oraz Tomasz K. usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała ofiary ze skutkiem śmiertelnym, gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem oraz pozbawienie wolności połączone ze szczególnym udręczeniem. Dodatkowo Grzegorz K. został uznanym winnym za kierowanie gróźb karalnych pod adresem ofiary.

Wszyscy dostali maksymalne wyroki 25 lat pozbawienia wolności. Sąd nałożył też na nich obowiązek zapłaty zadośćuczynienia na rzecz matki 26-latki w wysokości 250 tysięcy złotych.

Tragedia 26-latki ze Zgierza

To, co stało się trzy lata temu w Łodzi po prostu nie mieści się w głowie. O takim poziomie zwyrodnienia wolelibyśmy nigdy nawet nie usłyszeć…

Tragedia 26-leniej mieszkanki Zgierza rozpoczęła się 17 lipca, gdy poznała w autobusie Tomasza K., który zaprosił ją na imprezę. Po zwabieniu jej do mieszkania, wraz z dwoma innymi mężczyznami przez osiem dni upajali ją alkoholem, torturowali i wielokrotnie gwałcili.

Podczas obdukcji lekarskiej na jej ciele odkryto potem ślady przypalania papierosami, podduszeń, wyrwanych włosów oraz rozległe obrażenia będące wynikiem wielokrotnych gwałtów ze szczególnym okrucieństwem, a także rzucania kobietą o ściany.

Po ośmiu dniach tortur 26-letniej Monice udało się uciec. Dowlokła się do mieszkania kolegi, który zawiadomił jej matkę. Ta z kolei zawiadomiła policję i pogotowie. Niestety krótko po rozmowie z policją 26-latka, mimo przeprowadzonych operacji, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Sprawcy zostali aresztowani 31 lipca. Początkowo mieli odpowiadać za gwałt zbiorowy, zagrożony karą do 3 lat więzienia. Po interwencji Prokuratora Generalnego zmieniono kwalifikację czynu na uszkodzenie ciała kobiety ze skutkiem śmiertelnym, gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem oraz pozbawienie wolności połączone ze szczególnym udręczeniem.

Łódzki sąd skazał gwałcicieli. Wszyscy otrzymali najwyższe możliwe wyroki.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij