×

Bał się powiedzieć rodzicom, że jest gejem. Treść listu od taty kompletnie go zaskoczyła

Pomimo tego, że tak wiele mówi się o tolerancji i wydaje się, że jesteśmy tacy postępowi, akt „wychodzenia z szafy” przed rodzicami może okazać się równie zniechęcający i przerażający jak sto lat temu.

Choć przeszliśmy długą drogę, pary homoseksualne nadal zmagają się z wieloma problemami. Często spotykają się z brakiem akceptacji i szacunku, więc łatwo się domyślić, że ujawnienie swoich preferencji wcale nie jest łatwe i oczywiste.

Są jednak ludzie, którzy udowadniają, że świat zmienia się na lepsze pod tym względem. Serdeczna reakcja tych rodziców rozwiała wszelkie wątpliwości ich syna.

Nate od jakiegoś czasu starał się powiedzieć swoim rodzicom, że Mike nie jest jedynie kolegą. W wyżej wymienionych powodów jednak zwlekał z decyzją.

Oslo Pride Parade 2017

Pewnego dnia chłopak znalazł notatkę od swojego taty. Czegoś takiego z pewnością się nie spodziewał.

„Nate,

Zeszłej nocy podsłuchałem twoją rozmowę telefoniczną z Mike’em jak planujecie ze mną porozmawiać. Jedyne czego potrzebuję, to żebyś zaplanował przynieść chleb po lekcjach.

Wiem, że jesteś gejem odkąd miałeś sześć lat. Kocham cię od urodzenia.

Tata

P.S Uważamy z mamą, że jesteście z Mike’em uroczą parą”

Czasem naprawdę nie potrzeba wiele. Ci rodzice udowodnili, że stoją za swoim dzieckiem murem, bez względu na okoliczności.

Może Cię zainteresować

zamknij