×

16-latka zginęła w wypadku. Policjant znalazł zaciśnięty w jej dłoni liścik skierowany do mamy

To historia o tym, jak jedna, nieodpowiedzialna decyzja może odebrać komuś życie. Jest fikcyjna, ale nie zmienia to faktu, że problem jazdy po alkoholu jest wciąż bardzo aktualny. Tysiące ludzi na świecie ginie w ciągu roku z tego powodu.

Tuż po tym jak młoda dziewczyna została potrącona przez samochód, policjant znalazł w jej dłoni list skierowany do mamy. Jego treść była zaskakująca.

Droga Mamo,

Byłam na imprezie. Doskonale pamiętałam o tym, co zawsze mi powtarzałaś. Prosiłaś, abym nigdy nie piła, gdy mam prowadzić samochód, bo mogę zrobić krzywdę sobie albo komuś innemu. Dlatego wypiłam jedynie napój gazowany, mimo że inni częstowali mnie alkoholem, niektórzy nawet w bardzo nachalny sposób. Ja nie chciałam i byłam z siebie dumna mimo że inni pili, ile się dało… Bawiłam się dobrze, nawet bez tego.

Party

Impreza zaczynała się już powoli kończyć, pożegnałam się ze wszystkimi i powiedziałam koleżankom, które jeszcze nie zdążyły tego zrobić, że czekam na nie w aucie. Wyszłam. Żeby dojść do parkingu musiałam przejść przez ulicę. Niestety, doszło do wypadku. Kierowca, który pędził przez tę drogę, nie zauważył, że stoję na poboczu i potrącił mnie. Był zamroczony, zamroczony alkoholem.

Słyszałam, jak lekarz mówił do policjanta, że nie ma szans na odratowanie mojego życia. Mamo, tak bardzo chciałabym, żebyś była tu teraz ze mną… Żebyś ostatni raz mnie przytuliła. Żebym ostatni raz mogła poczuć Twój kojący dotyk…

Wokół jest tak dużo krwi. Większość to chyba moja. Moje życie właśnie pęka, jak balon przebity igłą… Wszystko przez to, że ktoś nie potrafił pomyśleć tak, jak myślałam ja. Ten chłopak prawdopodobnie był nawet na tej samej imprezie…

Two police car accidents

Dlaczego ludzie potrafią być tak nieodpowiedzialni?! Dlaczego ludzie robią takie okropne rzeczy?! Dlaczego nie potrafią myśleć o konsekwencjach?! Dlaczego przez swoją bezmyślność odbierają życie innym?!

Mamusiu, to tak bardzo mnie bolało. Ból był nie do zniesienia. Ja leżę teraz na tym chodniku…za chwilę zamkną mnie w foliowy worek. A on…a on dmucha w alkomat po raz kolejny i nic mu nie jest…

Oh what the hell[Day302]*

Mamusiu powiedz mojemu bratu, żeby nie płakał, że będę na niego patrzeć z góry. Tacie powiedz, że był dla mnie wzorem. Nie zapomnij położyć do mojej trumny wisiorka „Córeczka tatusia”. Mamo, byłaś mamą, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć. Kocham Was wszystkich.

Szkoda, że ten chłopak nie miał takiej mamy jak Ty. Może dzięki temu bym żyła…

After a car accident

To kolejna z historii, które krążą w sieci już od pewnego czasu. Jest fikcyjna, nie zmienia to jednak faktu, że tysiące ludzi na całym świecie, każdego wieczora wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Dlatego to ważne, aby ciągle mówić o tym problemie, aby obudzić w ludziach świadomość i sprawić by w końcu zaczęli myśleć…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij