×

Limit osób mogących jednocześnie przebywać na plaży. Nowy pomysł rządu

Limit osób mogących jednocześnie przebywać na plaży? To możliwe! Rząd pracuje nad regułami bezpieczeństwa epidemiologicznego, które mają obowiązywać podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Jeden z postulatów proponuje wprowadzenie takiego ograniczenia. Ci, którzy się nie zmieszczą, będą musieli czekać w kolejce…

Reguły bezpieczeństwa na plaży

Od dawna było wiadomo, że tegoroczne lato będzie się różniło od wszystkich dotychczasowych. Zagraniczne wyjazdy stanęły pod znakiem zapytania. Podczas, gdy wielu z nas zaczęło się zastanawiać, gdzie można pojechać na wakacje, wiceminister rozwoju zapowiedział, że jest gotów puścić Polaków najdalej na Węgry. Granice nadal pozostają zamknięte, a decyzji w tej sprawie można oczekiwać najszybciej w czerwcu.

Jednocześnie, żeby zachęcić obywateli do spędzania wakacji w ojczyźnie, minister rozwoju obiecała bony turystyczne o wartości tysiąca złotych dla pracowników etatowych. Będzie je można wykorzystać wyłącznie na terenie Polski.

Miejscowości nadmorskie upatrują w tym swoją szansę. Kłopot w tym, że gdyby zachowały dotychczasowy sposób funkcjonowania w sezonie wakacyjnym, to tłumy ludzi przyjeżdżające z całej Polski mogłyby się znów pozarażać koronawirusem.

Limit osób na plaży i maseczki w upale

Jak ujawnia Fakt, rząd myślał i wymyślił, jak w nadchodzącym sezonie mają działać plaże. Najnowszy pomysł zakłada wprowadzenie limitu osób mogących jednocześnie przebywać na plaży przy założeniu, że jeden turysta przypada na 15 metrów kwadratowych. Osoby, które się nie zmieszczą, będą musiały czekać w kolejce na wejście.

Pomysł ten wzbudził wiele wątpliwości. Biorąc pod uwagę, że większość osób spędza na plaży całe dnie i rotacja turystów jest raczej niewielka, osoby, które nie dostaną się na plażę w pierwszej grupie, mają mała szanse, żeby w ogóle tam wejść. Nie wiadomo też, czy zakładając limit 15 metrów kwadratowych na turystę, rodzina z trójką dzieci potrzebuje 75 metrów kwadratowych, czy, jako osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie, mogą się zmieścić na mniejszym metrażu.

Kolejnym rozwiązaniem, które wzbudziło sprzeciw głównie amatorów opalania, jest obowiązek noszenia maseczek na plaży. Będzie je można zdjąć tylko w wodzie.

Który pomysł spodobał Wam się najbardziej?

limit osób na plaży
Freepik
Źródła: www.o2.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij