×

Lidl podwyższa pensję nowym pracownikom. Już na starcie mogą zarobić sporą sumę

Nie od dziś wiadomo, że zagraniczne sieciówki handlowe całkiem dobrze płacą swoim pracownikom. Jedną z nich jest bez wątpienia niemiecka sieć sklepów Lidl, która istnieje na polskim rynku od 2002 roku. Dzisiaj jej placówki możemy znaleźć niemal w każdym większym mieście w Polsce i nie tylko. Okazuje się, że teraz sieć postanowiła wyciągnąć rękę do stażystów i podnieść im wynagrodzenie. Ile zarobią w tym roku młodzi pracownicy?

Program stażowy

Lidl ogłosił szczegóły kolejnej edycji programu stażowego pt. „The Lidl Way to Career”. Jego celem jest „możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie i zdobywanie cennych doświadczeń”.

Podwyżka dla stażystów

Według portalu dlahandlu.pl, stażyści pracujący w sieciówce zarabiali dotychczas 3 tys. zł brutto. Teraz otrzymają podwyżkę, a tym samym będą mogli liczyć na 3,3 tys. zł. W związku z kolejną edycją programu Lidl oznajmił już, że poszukuje chętnych pracowników do 40 działów centrali i oddziałów regionalnych. Mowa tutaj m.in. o działach logistyki, sprzedaży i kadr. Oczywiście, na początku (przez okres 3 miesięcy) ma być to staż podzielony na kilka etapów szkoleń i wdrożenie do przyszłej pracy.

Każdy, kto jest zainteresowany ofertą niemieckiej sieciówki, może składać aplikacje do 12 kwietnia. Staże z kolei mają się rozpocząć z dniem 1 lipca. Warto również zaznaczyć, że Lidl obecnie poszukuje 700 nowych pracowników, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponuje 1 300 nowym osobom.

Tak wygląda spot promocyjny programu stażowego pt. „The Lidl Way to Career”

Ile można zarobić w Lidlu po odbyciu stażu? Od marca niemal 10 proc. w górę

Okazuje się, że Lidl przygotował podwyżki nie tylko dla stażystów, ale także dla swoich stałych pracowników. Ci, którzy ukończyli już staż, mogą zarobić na początku zatrudnienia od 3 100 zł do 3 850 zł brutto. Po roku można spodziewać się podwyżki – wtedy mówimy o kwotach 3 250 – 4 050 brutto. Po dwóch latach jest to już 3 450 zł do 4 350 zł.

Skąd taka duża rozbieżność w przypadku wynagrodzeń? Okazuje się, że zarobki są uzależnione od lokalizacji sklepu, a także kosztów życia, które są bezpośrednio z nią związane.

Dodatkowe korzyści

Jakby tego było mało, Lidl ma proponować pracownikom liczne benefity. Zaliczamy do nich m.in. ubezpieczenie grupowe, karty Multisport, prywatną opiekę medyczną oraz dofinansowanie kursów języków obcych.

Lidl za granicą

Choć zarobki w niemieckiej sieci handlowej wyglądają jak na polskie realia całkiem dobrze, trzeba przyznać, że nijak mają się do pieniędzy, które zarabiają nasi zachodni sąsiedzi w sklepach tej samej sieciówki. Okazuje się, że pracownicy Lidla w Niemczech mogą zarobić nawet do 4,3 tys. z tym, że w euro miesięcznie – mowa tutaj o kierowniku sklepu (w przypadku sprzedawcy mediana waha się między 1528 euro a 2051 euro co daje w przeliczeniu kwoty 6600-8900 złotych brutto).

A Wy co myślicie o zarobkach w niemieckiej sieci handlowej? Patrząc na polskie realia, chyba można śmiało powiedzieć, że przedstawiają się naprawdę nieźle, prawda?

Może Cię zainteresować

zamknij