×

Liczba zakażeń koronawirusem w Chinach znowu rośnie! Wykryto 62 nowe przypadki

Liczba zakażeń koronawirusem w Chinach znowu rośnie! Narodowa Komisja Chin, poinformowała w środę o 62 nowych zakażeniach. To najwięcej od 25 marca. Niemal wszystkie przypadki dotyczą osób, które wróciły do kraju z zagranicy.

Liczba ofiar koronawirusa w Chinach znów rośnie

Niepokojące dane przedstawiła w środę Narodowa Komisja Chin. Według najnowszego raportu, w kraju wykryto 62 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To najwięcej po 25 marca i niemal dwukrotnie więcej, niż poprzedniego dnia. Wśród nowych przypadków zakażeń jest aż 59 osób, które wróciły z zagranicy (głównie chodzi o Chińczyków, którzy przyjechali z Rosji, przekraczając granicę lądową).

Warto dodać, że chińskie służby medyczne nie zaliczają do bilansu osób zainfekowanych tych, którzy zakażenie przechodzą bezobjawowo. Obecnie wiadomo o 1 095 takich przypadkach zachorowań, z czego 137 dotyczy najnowszego raportu.

Przypomnijmy: 18 marca chińskie władze potwierdziły, że po raz pierwszy od wybuchu epidemii, w kraju nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Mimo pierwszych optymistycznych doniesień, zagrożenie nie mija.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Chinach wynosi obecnie 81 802! Zmarło 3 333 osób.

Chiny wprowadzają nowe restrykcje

W Wuhan – mieście, które stało się epicentrum epidemii, 23 stycznia wprowadzono bezprecedensowe środki kwarantanny. Wyjazd z miasta umożliwiono dopiero po 76 dniach. Na ten dzień czekały dziesiątki tysięcy ludzi. Według szacunków agencji Reutera, w środę pociągami miasto miało opuścić 55 tys. osób, natomiast samolotami około 10 tys.

Jednak w kraju strach przed drugą falą epidemii nie mija. W niektórych osiedlach Wuhanu nadal obowiązują ograniczenia. Natomiast w mieście Suifenhe w prowincji Heilongjiang, władze ogłosiły w środę surowe restrykcje dotyczące przemieszczania się. Są bardzo podobne do tych z Wuhan.

Jak informuje Interia, mieszkańcy Suifenhe nie mogą opuszczać swoich osiedli, a każda rodzina może wysłać jedną osobę po zakupy raz na trzy dni.

Wstrząsające dane od WHO

Jak wynika z najnowszych danych, przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), liczba wszystkich zakażeń koronawirusem wkrótce sięgnie 1,5 miliona.

Ofiar śmiertelnych koronawirusa jest obecnie ok. 88 tysięcy. Tylko w Stanach Zjednoczonych, w ciągu jednej doby zmarło ponad 1,6 tysiąca ludzi!

WHO podkreśla, że – jak dotąd – żadnego przypadku infekcji nie stwierdzono jedynie w Korei Płn., Lesotho, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Jemenie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować