×

Lewandowski zrywa współpracę z Huawei. Nie uwierzył w ich tłumaczenia!

Lewandowski zrywa współpracę z Huawei. Decyzja miała związek z działaniami chińskiego potentata telefonów komórkowych na rzecz Rosji. Chociaż producent zapewniał, że „to tylko plotki”, polski piłkarz mu nie uwierzył! Woli stracić miliony euro, niż pośrednio wspierać najeźdźcę Ukrainy.

Lewandowski zrywa współpracę z Huawei

Huawei to chiński producent elektroniki użytkowej oraz sprzętu i rozwiązań informatycznych z siedzibą w Shenzhen. Produkty wychodzące spod szyldu firmy są nie tylko bardzo dobre pod względem parametrów, ale przede wszystkim atrakcyjne cenowo zwłaszcza dla polskiego użytkownika.

Niewątpliwie sporą cegiełkę do sukcesu Huawei w naszym kraju dołożył kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski, który jest twarzą marki od listopada 2015 roku. Teraz ta owocna współpraca dobiega końca – najlepszy piłkarz świata zrywa umowę z Huawei. Co jest tego powodem?

W niedzielę brytyjski dziennik powołał się na jeden z chińskich serwisów, który podał, że Huawei ma w najbliższym czasie pomagać rosyjskim władzom w poprawie funkcjonowania sieci internetowej. Sieci, która od początku inwazji na Ukrainę jest atakowana przez hakerów z całego świata. 

Źródła podały, że chiński gigant miał skierować do pracy na rzecz rosyjskiego rządu aż 50 tys. specjalistów, którzy mają do dyspozycji najnowocześniejsze technologie. Kiedy informacja na ten temat obiegła świat, Lewandowski znalazł się pod presją mediów i kibiców. Fani domagali się, aby kapitan ustosunkował się do działań firmy Huawei, której był twarzą.

Przed godziną 14 w poniedziałek stanowisko w imieniu Roberta Lewandowskiego przedstawił jego menedżer Tomasz Zawiślak:

Informuję, że podjęliśmy dziś decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana.

Spekulowano, że Robert Lewandowski w ramach kontraktu zarabia ok. 5 milionów euro rocznie.

Odpowiedź Huawei

W odpowiedzi na publikacje brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, w poniedziałkowe południe polski oddział chińskiego producenta zamieścił oświadczenie. Wynika z niego, że podane informacje na temat wspierania funkcjonowania sieci internetowej w Rosji są nieprawdziwe.

Huawei informuje, że publikacja „Daily Mail” na temat firmy to fake news. Zawarte w niej informacje są nieprawdziwe

– napisano.

Cóż, takie „sprostowanie” prawdopodobnie nie przekonało Roberta Lewandowskiego.

Nie będzie meczu Polska – Rosja. Prezes PZPN wydał oświadczenie

24 marca 2022 roku miał odbyć się pierwszy, barażowy mecz Polaków z reprezentacją Rosji. Dziś już wiemy, że po długiej wymianie zdań, w której mocne stanowisko zajął prezes PZPN Cezary Kulesza i przedstawiciele innych reprezentacji biorących udział w drodze do MŚ w piłce nożnej, nie będzie meczu Polska – Rosja. Finalnie decyzją FIFA i UEFA wszystkie rosyjskie drużyny narodowe i klubowe zostały zawieszone w prawach członkowskich w międzynarodowych rozgrywkach.

Źródła: eurosport.tvn24.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij