×

Lewandowski odszukał kibica, który zamienił koszulki po jego golu. Złożył mu zabawną obietnicę

Mecz Polski z Arabią Saudyjską dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Podczas spotkania swoją pierwszą bramkę na mistrzostwach świata (drugą w meczu) zdobył Robert Lewandowski. Na uwagę zasługuje reakcja na gola jednego z zasiadających na trybunach kibiców. Po golu naszego kapitana zdjął koszulkę rywali i pokazał trykot Roberta. Teraz zagraniczny kibic Lewandowskiego dostał koszulkę od naszego napastnika. Jestem z Indii, uwielbiam Lewandowskiego – mówi WP SportoweFakty 23-letni Abdul Samad Khan.

Niezwykła historia z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022

Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty, określił to „jedną z najbardziej szalonych historii mundialu w Katarze”. Ciężko się z tym nie zgodzić, dlatego wróćmy do niej raz jeszcze.

Kiedy Robert Lewandowski zdobył drugą bramkę dla Polski w meczu z Arabią Saudyjską, jeden z kibiców ściągnął koszulkę naszych przeciwników. Wtedy okazało się, że pod spodem ma trykot z orzełkiem na piersi, numerem 9 i nazwiskiem Roberta Lewandowskiego. Kibic niemal wpada w ekstazę: wznosi ręce ku niebu i dumnie wykrzykuje nazwisko polskiego napastnika. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu, które szybko trafiło do samego Lewandowskiego.

Na tym nie koniec historii. RL9 postanowił dotrzeć do wiernego kibica. W tym celu opublikował w mediach społecznościowych krótki post.

Zagraniczny kibic Lewandowskiego dostał koszulkę

23-letni Hindus, Abdul Samad Khan, szybko został namierzony i zaproszony do hotelu kadry. Na miejscu spotkał się ze swoim idolem, który wręczył mu koszulkę z autografem. Tam też poznał innych polskich piłkarzy: Grosickiego, Casha, Glika. Jak sam przyznał, „Polacy potraktowali go tak wspaniale, że czuje się w tym momencie pół Polakiem”. Po tym wydarzeniu 23-latek długo nie mógł dojść do siebie.

Nie mogłem uwierzyć w moje szczęście…

– mówił Abdul Samad Khan.

23-latek swoich przeżyciach odpowiedział w wywiadzie dla Piotra Koźmińskiego, dziennikarza WP SportoweFakty. Jak skomentował swój pomysł na nagranie z podmianą koszulki?

Jestem kolekcjonerem koszulek. Mam ich mnóstwo, a na mundial przyjechałem z Indii. Postanowiłem, że będę na mistrzostwach kibicował Polsce, bo wiele się mówi o innych zespołach jako o faworytach, a nikt nie mówił o Polsce. A zawsze fajnie kibicować komuś, kto jest uznawany za „underdoga”, czyli w żadnym wypadku nie jest faworytem. Mieliśmy też z przyjaciółmi pomysł wspierania Senegalu, ale zadecydowałem, że będę jednak za Polską. Mam bilety na mecze polskiej reprezentacji i mam nadzieję, że zostanę tu z nią jak najdłużej

– mówił dla WP SportoweFakty Abdul Samad Khan.

„Moja akcja nie była zaplanowana”

Jak sam przyznał, po tym, jak RL9 strzelił swojego pierwszego gola na mistrzostwach, „oszalał z radości”. Nie spodziewał się jednak, że nagranie z jego udziałem będzie cieszyć się w mediach tak gigantyczną popularnością.

Nie zważałem nawet na to, że kibice Arabii Saudyjskiej od tego momentu nie byli już dla mnie mili. I to delikatnie powiedziane. Ale warto było. To coś wspaniałego, że Lewandowski tak sobie odrobił to, czego mu zabrakło w pierwszym meczu. Natomiast moja akcja nie była zaplanowana, to znaczy, nie chodziło mi o to, że to ma trafić do internetu, na Tik Toka czy gdzieś tam. Ja się autentycznie cieszyłem z jego bramki i na nic pod względem medialnym nie liczyłem…

„Robert coś mi obiecał. Ale pod warunkiem, że Polska wygra mundial!”

Podczas rozmowy z WP SportoweFakty 23-letni Hindus przyznał również, że Robert Lewandowski coś mu obiecał.

Ja dużo eksperymentuję z włosami – z fryzurą czy kolorami. I zapytałem Roberta, kiedy znów zobaczymy go w blond włosach. Obiecał, że przefarbuje się na blond, jeśli Polska zdobędzie mistrzostwo świata!

Cały wywiad z 23-letnim Hindusem możesz znaleźć TUTAJ.

Źródła: sportowefakty.wp.pl

Może Cię zainteresować