×

Robert Lewandowski prosi fanów o pomoc. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna

Robert Lewandowski apeluje o pomoc dla Patryka z SMA. Im szybciej pieniądze zostaną zebrane, tym szybciej uda się zatrzymać chorobę. Razem ze swoją żoną włączyli się do akcji.

Lewandowski dla Patryka

Robert chce wykorzystać swoją popularność, aby zebrać pieniądze dla chorego na rdzeniowy zanim mięśni chłopca:

Słuchajcie. Patryczek z chorobą genetyczną potrzebuje leku. Trwa walka z czasem, chłopiec czuje się coraz gorzej, dlatego dołączajcie do pomocy. Potrzeba wsparcia każdego z was. Trzymajmy za niego mocno kciuki. Pomagajmy!

Jedyną nadzieją na zatrzymanie choroby jest najdroższy lek na świecie i kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych. Dzieci w podobnej sytuacji jest kilkoro w całej Polsce. Każde z nich czeka na Twoją pomoc.

Robert Lewandowski to gracz zespołowy. Zagraj z nim w jednej drużynie i daj nadzieję dzieciom z SMA.

Robert też jest tatą

Znany piłkarz całym sercem jest z Patrykiem. Chłopiec przyjął już 5 dawek innego leku w Polsce, ale nie przyniosły one rezultatu. Lek za 9 mln zł to jedyna szansa Patryka na zatrzymanie choroby.

Jak mówi mama Patryka:

Gdyby rząd wprowadził refundację badań przesiewowych dla kobiet w ciąży, to tych zbiórek by nie było. SMA to jedna z tych chorób, której objawy można zatrzymać, ale co z tego… Jest lek – nie ma badań.Czas ucieka

Niestety, w walce z chorobą liczy się czas. Im więcej zniszczeń dokona się w organizmie dziecka tym trudniej będzie wszystko odbudować. Patryka osobiście poznała Anna Lewandowska, która też jest mamą i nie wyobraża sobie cierpienia jakie jest teraz w sercach rodziców chłopca:

Na pierwszy rzut oka nie zobaczysz jak nierówną walkę toczy ten drobny maluszek. W oczach Patryczka nie dojrzysz SMA, czyli rdzeniowego zaniku mięśni. Nikt nie powinien doświadczać takiego cierpienia, a już na pewno nie tak bezbronne dzieci.

Okrutna a zarazem kojąca jest wiadomość o leku, będącym jedyną szansą na wyleczenie Patryczka. To niebotycznie drogi lek (9 mln), na który zbieramy fundusze.

Pomożecie Patrykowi? My z pewnością tak!

Źródła: zestadionu.pl, www.instagram.com, www.siepomaga.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować