×

Warszawskich licealistów czekają zmiany. Od następnego roku będą uczyć się także w soboty

Warszawski ratusz zastanawia się nad wydłużeniem tygodnia lekcyjnego w szkołach licealnych do sześciu dni – do tych sensacyjnych informacji dotarli dziennikarze “Rzeczpospolitej”. Nowe zmiany miałyby obowiązywać od następnego roku szkolnego. Pomysł wywołał ogromną dyskusję w sieci.

W warszawskich liceach może dojść do rewolucji. Ze względu na reformę edukacji, za rok o miejsce w szkołach będą walczyć dwa roczniki (absolwenci gimnazjum oraz uczniowie kończący edukację w klasach ósmych). Łącznie będzie to ponad 770 tys. uczniów.

Kolejna zmiana

Ratusz doszedł do wniosku, że wydłużenie tygodnia lekcyjnego rozładuje ruch jaki może się utworzyć w najbardziej obleganych placówkach. Dzięki temu nie zabraknie dla nikogo miejsca. Jednak zaproponowana zmiana na jeden “minus”. Gdyby plan warszawskiego ratusza się powiódł, lekcje odbywałyby się od wtorku do… soboty.

Nie ma przeciwwskazań

Część uczniów musiałaby więc chodzić na zajęcia, które odbywają się w weekend. Jak zaznacza Ministerstwo Edukacji – takie rozwiązanie jest możliwe, jeśli w placówce jest przyjęta odpowiednio duża liczba uczniów. W takim wypadku nie ma żadnych przeciwwskazań prawnych. Dlatego jeśli dyrektorzy najbardziej obleganych placówek wyrażą zgodę na lekcję w soboty, od następnego roku szkolnego pomysł wejdzie do fazy realizacji.

A wy jak uważacie? Myślicie, że ten pomysł jest dobry? Chcielibyście żeby wasze dzieci chodziły do szkoły w soboty?

Może Cię zainteresować

zamknij