×

Ginekolog z Wrocławia miał wykorzystać 19-latkę w czasie badania. Nie była jedyna

Dramatyczne zdarzenie w jednym z gabinetów ginekologicznych. Lekarz wykorzystał 19-latkę, ale wcześniej zaproponował jej alkohol. Wizyta nastolatki miała miejsce we Wrocławiu. Nic nie zapowiadało tego, że dojdzie do takiej tragedii.

Lekarz wykorzystał 19-latkę, ale wcześniej upoił ją alkoholem

Wybrała się na kontrolne badanie, a wyszła z traumą, która trwa do dziś. Do zdarzenia doszło bowiem przed kilkoma laty, ale dopiero niedawno sprawa trafiła do prokuratury i doszło do zatrzymania ginekologa.

Lekarz wykorzystał 19-latkę

Najpierw dał drinka, a później wykorzystał

Dowodem na to, jak bardzo wpłynęło to na psychikę młodej kobiety był chociażby fakt, że mimo dowodów, nie była w stanie po wszystkim nawet zareagować. Dopiero dotarło do niej, co się stało, gdy wyszła z gabinetu. O sprawie od razu po tym, gdy miała miejsce, pisała „Gazeta Wrocławska”, która opisała tragiczną wizytę u ginekologa.

Jednak to dopiero teraz sprawa trafiła do prokuratury. 18 września ginekolog, który kilka lat temu wykorzystał 19-latkę, został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty.

ginekolog we Wrocławiu

Prokurtura domaga się tymczasowego aresztu

Na to jednak nie zgodził się sąd. Zamiast tego nakazał mężczyźnie wpłacenie 120 tysięcy złotych kaucji, do tego ma nadzór policji i absolutny zakaz opuszczania kraju. Według tego, co podają media, może się okazać, że to nie jest jedyna napaść, o którą może być posądzony ginekolog. W 2013 roku wrocławska prokuratura otrzymała doniesienie, jakoby mężczyzna dopuścił się czynności seksualnej na kobiecie bez jej zgody.

Historia wydaje się bardzo podobna. Najpierw zaproponować miał pacjentce alkohol, a później zaczął dotykać kobietę w miejsce intymne w sposób, który daleko odbiega od lekarskich kompetencji. Miało to podtekst silnie seksualny. Kobieta oczywiście zgłosiła sprawę, ale w 2014 roku została umorzona. Dopiero teraz, po tych kilku latach, można do niej wrócić i została podjęta na nowo.

Pamiętaj, że ginekolog to lekarz

Ma prawo do tego, aby Cię zbadać, ale nie ma prawa do tego, aby Cię wykorzystywać. Temat badań ginekologicznych jest szalenie ważny, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy kobiety nadal krępują się wizyt. Trzeba to zmienić, ponieważ profilaktyka potrafi wcześnie wykluczyć wszelkie choroby, aby móc cieszyć się zdrowiem i życiem. Nie zapominajmy o tym, aby regularnie się badać i zachęcać do tego także bliskie osoby. Zdecydowana większość lekarzy to profesjonaliści, którym daleko do postawy lekarza z Wrocławia, która jest godna potępienia.

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij