×

Ławrow ostrzega przed wojną nuklearną. „Niebezpieczeństwo jest poważne…”

Widmo III wojny światowej i jej katastrofalne skutki wiszą w powietrzu. Potwierdzają to słowa kolejnych, wysoko postawionych polityków. Tym razem rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ostrzega przed wojną nuklearną państwa NATO. Podał warunek, od którego może zależeć los ludzi na całym świecie.

Widmo III wojny światowej

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę, widmo wybuchu III wojny światowej jeszcze nigdy wcześniej nie było tak duże. Co jakiś czas powraca również temat wojny nuklearnej.

Niewątpliwie jest to coś, przed czym drży cała ludzkość. Coś, czego obawiają się przede wszystkim kraje NATO, bowiem byłoby to jednoznaczne z rozpętaniem piekła na Ziemi. Niestety, tak czarnego scenariusza dzisiaj nie można definitywnie wykluczyć. Nie wyklucza go również Rosja, która co jakiś czas grozi bombą atomową.

Ławrow ostrzega przed wojną nuklearną
Picryl

Ławrow ostrzega przed wojną nuklearną

Rosja ostrzega Zachód, który regularnie wspiera Ukrainę sprzętem wojskowym, że taki obrót spraw może rozszerzyć konflikt na cały świat. Głos w tej sprawie w rozmowie z rosyjskimi agencjami informacyjnymi zabrał w miniony poniedziałek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Skrytykował on politykę Kijowa w kontekście ciągnących się rozmów pokojowych, które zdają się jeszcze bardziej odsuwać w czasie.

Dobra wola ma swoje granice. Ale jeśli nie jest wzajemna, nie pomaga to w procesie negocjacji. Ale nadal angażujemy się w negocjacje z zespołem delegowanym przez (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i te kontakty będą kontynuowane

– mówił Ławrow.

Ławrow ostrzega przed wojną nuklearną
Wikimedia Commons

Polityk określił, że w obliczu obecnych napięć, ryzyko wybuchu III wojny światowej jest „prawdziwe”.

Nie chciałbym sztucznie go wyolbrzymiać, choć wielu by tego chciało, ale niebezpieczeństwo jest poważne, realne i nie wolno nam go lekceważyć

– powiedział Ławrow agencji informacyjnej Interfax.

Tymczasem portal Ukraińska Prawda przypomina piątkowe słowa podsekretarz stanu USA Victorii Nuland. W swojej wypowiedzi jasno dała do zrozumienia, że Stany Zjednoczone nie wykluczają użycia broni jądrowej przez Rosję. Ostrzega natomiast, że podjęcie takiej decyzji będzie miało dla Władimira Putina i Rosji katastrofalne skutki.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Wikimedia Commons, Picryl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij