×

Łamanie kwarantanny to grzech! Prymas Polski nie pozostawia złudzeń

Łamanie kwarantanny to grzech! Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak w mądrych słowach zwrócił się do swoich wiernych odnośnie zbliżającej się Wielkanocy. Poprosił ich, aby „święta życia” spędzili w domach i nie czynili z nich „świąt śmierci”.

Prymas Polski o zostaniu w domu

Prymas Polski abp Wojciech Polak był gościem Radia Plus podczas audycji wyemitowanej w Niedzielę Palmową. Dziennikarz zapytał go o to, czy będzie namawiał wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej, aby w Wielkanoc nie szli do kościoła.

Według duchownego wprowadzone przez rządy wielu państw zakazy są racjonalne i służą zdrowiu i życiu ludzkiemu. Dlatego zaapeluje do wiernych, aby święta przeżyli w domach i skorzystali z dyspensy.

Pięknie pan minister Szumowski powiedział, że to są święta życia. Więc dlaczego mamy, idąc w ten sposób na przekór, czynić z tych świat święta śmierci?

Łamanie kwarantanny to grzech

Na pytanie, czy grzechem jest sytuacja, gdy wierni nie przestrzegają zaleceń, prymas Polski odpowiedział:

Jeżeli jest to robione z rozmysłem i ze świadomością, to jest naruszanie piątego przykazania Dekalogu, w którym jesteśmy przecież obowiązani dbać i strzec życia nie tylko innych, ale też własnego. A przez nasze własne życie, przez to, żebyśmy sobie nie szkodzili, mamy nie szkodzić innym

Życzenia na Wielki Tydzień

Duchownego zapytano również o to, czy księżom brakuje wiernych w kościołach. Arcybiskup przyznał, że „bardzo brakuje” i za nimi tęsknią.

Wielu z nich mówi, że słowa w gardle więzną, że do oczu napływają łzy.

Na koniec ksiądz przekazał wiernym „najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia z okazji Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych”.

Obyśmy odnajdywali prawdę, że Chrystus żyje, zmartwychwstał i jest z nami

Raport o koronawirusie w Polsce: Na chwilę obecną stwierdzono 4201 przypadki zakażenia i odnotowano 98 ofiar śmiertelnych. Zróbmy wszystko, by wirus już się nie rozprzestrzeniał!

Źródła: www.fakt.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować