×

3-latka dostała Barbie od przedszkolanki. Rodzice są oburzeni wyglądem nóg lalki

Na portalu hellozdrowie.pl pojawił się wpis pewnego taty, którego zaniepokoiło to, co jego dziecko dostało w jednym z warszawskich przedszkoli. Zdjęcie pochodziło z serwisu Facebook, na którym mężczyzna umieścił zdjęcie Barbie.

Taki prezent otrzymała jego 3-letnia córka. Ojca oburzyło to, jakie kanony „piękna” od małego wpajane są dzieciom

Zdjęcie lalki, którą 3-latka otrzymała na pasowaniu na przedszkolaka umieścił w sieci. Lalka nie tylko ma bardzo chude nogi, ale do tego długie i gęste włosy. Zupełnie tak, jakby ktoś chciał przez to powiedzieć, że taki powinien być ideał piękna.

Serwis hellozdrowie.pl poprosił rodziców dziewczynki o komentarz w tej sprawie

To był dzień pasowania na przedszkolaka. Wszyscy chłopcy dostali samochodziki, wszystkie dziewczynki – lalkę. Lalka mnie nieco zszokowała – tak samo, jak to sztuczne rozgraniczenie między prezentami w zależności od płci. Powiedziałam córce, że to nie jest przykład normalnego wyglądu.

Wydaje nam się, że to była inicjatywa rady rodziców, nie wychowawców, może podyktowana ograniczeniami budżetowymi. W każdym razie dziwi brak świadomości rodzicielskiej.

Córka sama z siebie w ogóle nie bawi się lalkami, woli maskotki, zwierzątka. Lepsza byłaby choćby i szmaciana lalka z guzikami, a już w ogóle największą radość sprawiłby jej samochodzik

Czy tak powinno wyglądać wychowanie dzieci? Wpajanie im od małego takich stereotypów?

Może Cię zainteresować

zamknij