×

Pytanie dziennikarza rozwścieczyło Dawida Kubackiego. Skoczek nie przebierał w słowach

Po wygranym Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki nie mógł wręcz opędzić się od dziennikarzy. Nic dziwnego, w końcu każdy chciałby choćby przez chwilę porozmawiać ze skoczkiem. Warto jednak najpierw zastanowić się, jakie pytania zadać polskiemu mistrzowi, by go nie zirytować…

Turniej Czterech Skoczni

Wczoraj, tj. 6 stycznia odbył się finał 68. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Dawid Kubacki w świetnym stylu wygrał konkurs, zostając tym samym trzecim Polakiem w historii (po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu), który zwyciężył w turnieju.

[wp_quiz id=”1257″]

Zaraz po zakończeniu zmagań na skoczni, dziennikarze zasypali Kubackiego rozmaitymi pytaniami. Jedno z nich, zadane przez Michała Adamczyka, dziennikarza Telewizji Polskiej mocno zdenerwowało sportowca. Wysłannik stacji telewizyjnej zapytał:

Dawid, jesteś w świetniej formie. Jak myślisz, jak długo uda ci się ją podtrzymać?

Polak najprawdopodobniej poczuł się urażony pytaniem, ponieważ odpowiedział mocnymi słowami:

To jest jedno z tych pytań z serii bardzo głupich.

Czy taka wypowiedź była konieczna? Oczywiście trudno przewidzieć własną formę, jednak Kubacki powinien przyzwyczaić się do obecności mediów w swoim życiu oraz różnego typu pytań.

Reakcja Adama Małysza

Znajdujący się tuż obok Kubackiego, Adam Małysz przysłuchiwał się rozmowie. Słysząc odpowiedź młodego skoczka, zwiesił głowę i zaczął się śmiać. Po chwili również Kubacki wybuchnął śmiechem. Dziennikarz poczuł się bardzo zakłopotany.

W 68. Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki skakał bardzo równo. Zajmował kolejno 3., 3., 2. i 1. lokatę. Wyprzedził drugiego w klasyfikacji Mariusa Lindvika  o 20,6 pkt, co w przeliczeniu daje niemal 11 metrów! Trzecie miejsce w konkursie zajął Karl Geiger.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować