×

Księżna Kate nie pojechała pożegnać królowej Elżbiety. Podano prawdziwy powód

Gdy w mediach pojawiały się kolejne niepokojące informacje na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II, rodzina królewska była już w drodze do Balmoral. Okazało się jednak, że nie wszyscy przybyli na miejsce… Księżna Kate nie pojechała pożegnać królowej Elżbiety. Z jakiego powodu?

Rodzina królewska w Balmoral

Co jakiś czas słyszeliśmy niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia sędziwej monarchini. Ale po kilku dniach znów widzieliśmy królową Elżbietę, która uczestniczy w ważnych uroczystościach, uśmiecha się i wydaje się być w bardzo dobrej formie. Wielu Brytyjczyków wierzyło, że i tym razem tak będzie — wszak zaledwie dwa dni wcześniej widzieliśmy, jak królowa spotkała się z Liss Truss i oficjalnie powierzyła jej misję utworzenia nowego rządu. Jednakże już podczas tego spotkania uwagę zwróciły nienaturalnie sine ręce monarchini. Pojawiły się więc spekulacje na temat jej stanu zdrowia.

Gdy do mediów dotarły informacje, że członkowie rodziny królewskiej są w drodze do Balmoral, mogliśmy już przypuszczać, że tym razem sytuacja jest naprawdę poważna.

Cała czwórka dzieci królowej jest teraz z nią w zamku Balmoral. Jest z nimi wnuk monarchini, książę Cambridge. To poważna sytuacja

– napisał na Twitterze brytyjski dziennikarz, Chris Ship.

Wkrótce usłyszeliśmy, że stało się najgorsze — pierwszy sekretarz monarchini poinformował premiera Wielkiej Brytanii o tym, że królowa Elżbieta nie żyje.

Księżna Kate nie pojechała pożegnać królowej Elżbiety

Jak się okazało, książę Harry przybył do Balmoral bez Meghan Markle, a książę William zjawił się w posiadłości bez księżnej Kate. Co się stało z małżonkami książąt?

Księżna Kate zdecydowała, że pozostanie w zamku Windsor ze względu na dzieci. Te po raz pierwszy poszły do nowej szkoły (Lambrook). Księżna Cambridge miała dołączyć do męża po kilku godzinach. Podobnie jak księżna Sussex, która tego wieczoru miała wziąć udział wydarzeniu charytatywnym w Londynie, z czego ostatecznie zrezygnowała.

Przy królowej Elżbiecie do końca czuwały jej dzieci: książę Karol, księżniczka Anna, książę Edward i książę Andrzej.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować