×

Brytyjczycy wściekli po śmierci królowej. „Nie ma usprawiedliwienia dla czegoś takiego”

Brytyjczycy są wściekli po śmierci królowej. Chcieliby jak najszybciej oddać jej hołd, ale chętnych jest tak wielu, że tworzą się gigantyczne kolejki. Większość osób cierpliwie czeka na swoją kolej pod Pałacem Westminsterskim. Jednak zasady dotyczące pożegnania Elżbiety II powodują u nich wyraźne niezadowolenie. „To nadużycie przywilejów” – przekonują. O co chodzi?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Trumna z jej ciałem została wystawiona na widok publiczny

Trumna z ciałem królowej Elżbiety II została wystawiona na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim, siedzibie brytyjskiego parlamentu. I aż do dnia pogrzebu, czyli 19 września do godz. 6:30, poddani mogą tam przyjść, by złożyć hołd zmarłej monarchini.

A chętnych jest wielu, więc tworzą się gigantyczne kolejki. W czwartkowe popołudnie miała ona ponad 5 km długości, ale szacuje się, że może osiągnąć nawet 16 km. Brytyjskie władze spodziewają się, że z królową przyjdzie się pożegnać nawet milion osób.

Stoją w niej [kolejce – przyp. red.] osoby chcące oddać hołd zmarłej królowej Elżbiecie II. Kolejka przesuwa się szybciej, niż myśleliśmy. Królowa była naszą monarchinią odkąd przyszedłem na świat. Była wspaniałą postacią dla naszego kraju. Chcemy się pokłonić tej wyjątkowej kobiecie

– powiedział w rozmowie z wysłannikiem RMF FM Mateuszem Chłystunem jeden z mężczyzn oczekujących na wejście do Westmister Hall, gdzie wystawiono trumnę z ciałem królowej.

Brytyjczycy, którzy chcą oddać hołd zmarłej monarchini, cierpliwie czekają pod Pałacem Westminsterskim na swoją kolej. Jednak bulwersują ich zasady dotyczące pożegnania królowej. Według doniesień dziennika „The Times”, posłowie mają bowiem prawo ominąć kilkukilometrową kolejkę osób oczekujących na przejście obok trumny z ciałem królowej.

Brytyjczycy wściekli po śmierci królowej. Dlaczego posłowie mogą więcej?

Większość poddanych musi czekać nawet kilkadziesiąt godzin, aby móc przejść obok trumny z ciałem królowej Elżbiety i oddać jej hołd. Z kolei brytyjscy parlamentarzyści nie dość, że mogą ominąć gigantyczną kolejkę po okazaniu przepustki, to jeszcze mogą wprowadzić cztery dodatkowe osoby. A to bardzo denerwuje „zwykłych” Brytyjczyków, którzy cierpliwie czekają na swoją kolej.

To nadużycie przywilejów. Nie mam nic przeciwko staniu w kolejce, bo wszyscy stoją. Ale nie ma usprawiedliwienia dla czegoś takiego, to nie fair

– powiedziała cytowana przez „Times” Julie Newman.

Źródła: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Chcieli-oddac-hold-Elzbiecie-II.-Brytyjczycy-wsciekli.-Nie-ma-usprawiedliwienia?rzs=OTymSięMówi&rzp=timeline&_gl=1*8e1nz5*_ga*MTc0NDIyNDA4NC4xNjYwODM0Njg3*_ga_MPM3D93P3J*MTY2MzI0OTYyOC42NC4wLjE2NjMyNDk2MjguNjAuMC4w, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x