×

Książę William może być poważnie chory? Brytyjczycy drżą ze strachu

Książę William jest jednym z ulubionych członków rodziny królewskiej i jednocześnie jednym z najbardziej skrytych. Ulubieniec Brytyjczyków w tajemnicy zachował fakt, że przeszedł koronawirusa. Sprawa wyszła na jaw po kilku tygodniach. Obyło się jednak bez komplikacji i książę szybko wrócił do swoich obowiązków. Teraz Brytyjczycy martwią się, że książę William może być poważnie chory. Media od kilu dni spekulują na ten temat.

Co kryje się za obawami o zdrowie księcia Wiiliama?

Wszystko zaczęło się od informacji, że pilot Zach Stubbing zachorował na rzadki nowotwór układu krwiotwórczego, zwany chorobą Kahlera. Początkowo sądzono, że mężczyzna ma alergię na odzież roboczą, jednak kolejne badania to wykluczyły. Ostateczna diagnoza brzmiała: rak. Mężczyzna był w szoku, nie spodziewał się, że może chorować na nowotwór, nie dostrzegał u siebie objawów.

Nie miałem symptomów choroby, więc byłem w szoku, kiedy dowiedziałem się, że to rak. To taki typ nowotworu, który nie bywa w remisji, ale może być aktywny lub nieaktywny

– powiedział w jednym z wywiadów.

Po diagnozie zaczął szukać informacji o chorobie, dużo czytał na jej temat. Okazało się, że przyczyną jego choroby mogą być spaliny z helikoptera Sea King, którym latał. Sprawa stała się bardzo medialna, gdy Zach Stubbing udowodnił w sądzie związek swojej choroby ze spalinami produkowanymi przez helikopter Sea King. Sąd przyznał mu odszkodowanie.

Dodatkowo bulwersujące w tej sprawie jest to, że mężczyzna znalazł dowody także na to, że brytyjski rząd już w 1999 roku wiedział, że istnieje związek pomiędzy spalinami helikoptera i nowotworem, i nic w tej sprawie nie zrobiono.

Książę pilotował helikopter, którego spaliny są niebezpieczne i mogą być przyczyną nowotworu

Książę William przez siedem lat służył w Królewskich Siłach Powietrznych RAF. Latał wojskowymi śmigłowcami ratowniczymi i podobnie jak pilot Zach Stubbing latał helikopterem Sea King. Swoją służbę zakończył w 2013 roku w stopniu kapitana.

Teraz, kiedy okazało się, że spaliny śmigłowca, który pilotował są niebezpieczne i mogą być przyczyną rzadkiego nowotworu brytyjskie media i poddani królowej Elżbiety II martwią się o zdrowie najbardziej lubianego członka rodziny królewskiej. Zastanawiają się, czy Książę William może być poważnie chory.

Poddani liczą na komentarz Williama i Pałacu Buckingham

Rodzina królewska nie komentuje sprawy. Dotąd nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat stanu zdrowia i ewentualnych problemów zdrowotnych następcy brytyjskiego tronu. Poddani brytyjskiego tronu wierzą, że w tych chwilach dużym oparciem dla księcia Williama jest księżna Kate, która w ostatnich tygodniach pokazała jak silną jest osobą.

Źródła: kobieta.interia.pl, www.radiozet.pl, https://www.tysol.pl/a65289-WIDEO-Kierowca-ujrzal-polska-flage-lezaca-na-ziemi-Jego-reakcja?fbclid=IwAR1T2xyojyD8qTR , kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować