×

Ksiądz zaatakowany w czasie protestu w Myśliborzu! Bito go po głowie i brzuchu

Ksiądz zaatakowany w czasie protestu! Duchownego brutalnie pobito na stacji benzynowej w Myśliborzu, gdzie protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego weszli ze zniczami. Udało mu się uciec dzięki pomocy kilku osób z tłumu, ale sprawą zajęli się już prawnicy.

Strajk Kobiet w Polsce

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który jeszcze bardziej ograniczył prawo do aborcji, w Polsce rozpoczęły się protesty. Na ulicę wyszły nie tylko kobiety, ale również wspierający je mężczyźni.

Również w Myśliborzu zorganizowano manifestację, która dla wikariusza z parafii św. Jana Chrzciciela skończyła się dość traumatycznie. Duchownego bowiem zaatakowano w okolicy stacji benzynowej, gdzie protestujący przeciwko wyrokowi TK weszli ze zniczami.

Ksiądz zaatakowany w czasie protestu

Do brutalnego pobicia księdza doszło w sobotę po tym, jak jeden z pracowników obsługi stacji benzynowej w Myśliborzu poprosił go o pomoc. Chodziło o zwrócenie uwagi zgromadzonym, że otwarty ogień w takim miejscu może skończyć się wybuchem.

To wywołało agresję protestujących, który wyładowali gniew na wikarym. Jeden z manifestantów uderzył go w brzuch, a gdy próbował uciekać – bił po twarzy i głowie. Ostatecznie pomogło mu kilka osób z tłumu i księdzu udało się wrócić na plebanię. Nie chce jednak komentować tego, co zaszło.

Moment ataku został zarejestrowany przez kamery, a kuria szczecińsko-kamieńska w oświadczeniu poinformowała, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Źródła: www.tvp.info
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować