×

Krzysztof Stanowski zdobył kurtkę Marcina Najmana. Cena zwala z nóg!

Krzysztof Stanowski zdobył kurtkę Marcina Najmana, która do tej pory uchodziła za symbol ich konfliktu. Popularny dziennikarz sportowy postanowił zażegnać spór ze znanym bokserem. Cena jaką za to zapłacił jest astronomiczna.

Szczytny cel

Kilka tygodni temu za sprawą sporu Krzysztofa Stanowskiego z pięściarzem o kurtce Marcina Najmana usłyszała cała Polska. Pod koniec 2020 roku dziennikarz oraz sportowiec umówili się na bokserski sparing przed budynkiem Rakowa Częstochowa. 41-letni Najman stawił się na miejsce w wyznaczonym terminie. Niestety Stanowski nie przyszedł. W sieci ukazały się zabawne zdjęcia oraz memy przedstawiające oczekującego na zimnie boksera. Najman był ubrany tego dnia w charakterystyczną, niebieską kurtkę. Jego strój bardzo przypadł do gustu internautom. Wiele osób komentowało zdjęcie, zwracając przy tym uwagę na oryginalny kolor ubrania boksera.

Widząc, że kurtka podoba się Polakom, zawodnik MMA zdecydował się oddać ją na aukcję 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ubranie niespodziewanie stało się prawdziwym hitem. Internauci prześcigali się w licytacji. Jej kwota przewyższyła nawet wartość koszulki Roberta Lewandowskiego! Na wieść o tym, że licytujący tak bardzo pragną zdobyć niebieską kurtkę, Marcin Najman ogłosił, że osobiście wręczy ją zwycięzcy.

Krzysztof Stanowski również nie pozostaje bierny. Zorganizował zbiórkę pieniędzy, która ma mu pomóc w wygraniu kurtki. Ostatecznie dziennikarzowi udało się osiągnąć cel. O zwycięstwie w licytacji poinformował na swoim koncie na Twitterze.

Krzysztof Stanowski zdobył kurtkę Marcina Najmana

Stanowski nie ukrywa, że ma nadzieję, że poprzez swoją wygraną w licytacji zdoła „przekupić” Marcina Najmana, a tym samym zakończyć spór. Jakiś czas temu pisał na swoim profilu:

Myślę, że można podczas WOŚP w szczytnym celu przed kamerami zakończyć tę dramę. Byle przekazanie było w Warszawie.

Przypomnijmy, że cena wywoławcza kurtki wynosiła 100 zł. Już w ciągu dwóch dni aukcji, jej wartość wyniosła 9 950 zł. Finalnie cena kurtki sięgnęła 20 100 złotych.

Fotografie: Twitter, YouTube, twitter.com

Może Cię zainteresować