×

Nie żyje znany polski dziennikarz! Został brutalnie zamordowany przez 24-letniego mężczyznę

Nie żyje znany, polski dziennikarz. Został zamordowany przez 24-latka, który został już zatrzymany przez policję. Dlaczego to zrobił?

Znany dziennikarz zamordowany w Warszawie

Zamordowany dziennikarz to 60-letni Krzysztof Leski. Przed latami był w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów oraz redaktorem naczelnym „Biuletynu Informacyjnego NZS” na Politechnice Warszawskiej.

Początkowo W latach 1989-1991 pracował dla Gazety Wyborczej, później na dekadę związał się z TVP jako korespondent brytyjski. W ostatnich latach nie pracował jako dziennikarz, jednak udzielał się w mediach społecznościowych.

Ciało Leskiego znaleziono w jego mieszkaniu, znajdującego się na Warszawskiej Woli.

Morderca zatrzymany

24-latek podejrzany o zabicie dziennikarza jest już w rękach policji. Potwierdził to rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie prokuratora Łukasz Łapczyński w rozmowie z TVN24:

Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, aktualnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Warszawie. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego prokurator przystąpi do wykonywania czynności procesowych z zatrzymanym, prawdopodobnie jeszcze dziś

Oświadczenie policji

Policja skomentowała całą sprawę i wydała w jej kwestii oświadczenie:

Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Krzysztofa L. Ciało w/w zostało ujawnione wczoraj w zajmowanym przez niego mieszkaniu na Warszawskiej Woli. Również wczoraj zatrzymano osobę podejrzewaną o dokonanie czynu – 34 letniego mężczyznę.

(W/w zgłosił się do funkcjonariuszy Policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie oświadczając, iż w nocy z 31/12.2019 na 01.01.2020 pozbawił życia Krzysztofa L. wskazując sposób, w jaki to zrobił oraz przekazując informację, gdzie do tego doszło. Policjanci natychmiast przystąpili do weryfikacji informacji i wyniku podjętych czynności zostały one potwierdzone. Następnie już z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny zwłok oraz miejsca ich ujawnienia, zabezpieczono materiał dowodowy). Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego dziś prokurator przedstawił 24-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Posiedzenie Sądu odbędzie się jutro. Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż zatrzymany i pokrzywdzony znali się od jesieni ubiegłego roku. Poznali się na terenie jednej z placówek medycznych w Warszawie. W ostatnim czasie zatrzymany zamieszkiwał w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego. Na obecnym etapie śledztwa nie przekazujemy szerszych informacji o przebiegu zdarzenia. Wobec stanowiska procesowego podejrzanego – przyznał do zarzucanego mu czynu, ale jednocześnie odmówił złożenia wyjaśnień, ustalenie przebiegu zdarzenia będzie wymagało przeprowadzenia szeregu ekspertyz i opinii w oparciu o ślady i dowody zabezpieczone na miejscu zabójstwa.

Czym kierował się jego zabójca? Nienawiść czy może jakaś inna przyczyna?

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl
Fotografie: Imgur, Wikipedia

Polecane

Może Cię zainteresować