×

Po pogrzebie Księżnej Diany Elżbieta II dostała list. Dopiero teraz ujawniła jego treść

Śmierć księżnej Diany była szokująca dla ludzi na całym świecie. Pomimo upływu wielu lat od tragicznego wypadku „królowej ludzkich serc”, Brytyjczycy wciąż za nią tęsknią i ciągle wspominają.

Ciągle w centrum uwagi

Diana wzbudzała zainteresowanie mediów, gdy jeszcze żyła, ale i później, gdy zmarła… Także teraz, po ponad 20 latach od jej śmierci nie przestaje się o niej mówić.

Po wypadku i śmierci Diany, 31 sierpnia 1997 roku, na jaw wyszło wiele tajemnic, dotyczących jej życia osobistego sprzed i po rozwodzie z księciem Karolem.

Kolejne tajemnice wychodzą na jaw

Teraz znowu zrobiło się głośno na temat księżnej Diany, ponieważ królowa Elżbieta II ujawniła treść listu, który dostała tuż po śmierci swojej byłej synowej.

Poruszający list wystosowała Małgorzata, młodsza siostra królowej. Nieznana dotąd treść i zawarte w nim poruszające słowa ujrzały w końcu światło dzienne.

Moja kochana, to cudowne, jak zaaranżowałaś życie nas wszystkich po wypadku i sprawiłaś, że stało się łatwiejsze do zniesienia dla tych dwóch biednych chłopców. Byłaś po prostu wspaniała – pisała Małgorzata

Małgorzata nawiązała do trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się przede wszystkim synowie księżnej Diany – Williama i Harrego. W czasie, gdy ich matka zmarła byli jeszcze dziećmi.

Królewski pogrzeb, wbrew zasadom

Powszechnie było wiadomo, że królowa Elżbieta II nie pałała zbyt wielką sympatią do księżnej Diany. Jednak zorganizowała jej królewski pogrzeb. I to wbrew zasadom, ponieważ według protokołu, takie dostojne pożegnanie należy się wyłącznie członkom królewskiego rodu.

Czyn Elżbiety II, tak poruszył jej siostrę Małgorzatę, że napisała do królowej list. Dlaczego tyle czasu był trzymany w tajemnicy? Nie wiadomo.

Uważacie, że królowa Elżbieta faktycznie stanęła na wysokości zadania po śmierci Lady Di?

Może Cię zainteresować

zamknij