×

Elżbieta II dostała list po pogrzebie księżnej Diany. Jego treść ujawniono 22 lata później

Elżbieta II dostała list po pogrzebie księżnej Diany. Jednak jego treść ujawniła dopiero po ponad 20 latach od tragicznej śmierci „królowej ludzkich serc”. Od kogo brytyjska monarchini dostała ten list? Co w nim było?

Wypadek księżnej Diany. Była w centrum zainteresowań za życia i po śmierci

Diana wzbudzała zainteresowanie mediów, gdy jeszcze żyła, ale i później, gdy zmarła… Także teraz, po ponad 20 latach od jej śmierci nie przestaje się o niej mówić. Śmierć księżnej Diany była szokująca dla ludzi na całym świecie. Pomimo upływu wielu lat od tragicznego wypadku „królowej ludzkich serc”, Brytyjczycy wciąż za nią tęsknią i ciągle wspominają.

Po wypadku i tragicznej śmierci Diany, 31 sierpnia 1997 roku, na jaw wyszło wiele tajemnic, dotyczących jej życia osobistego sprzed i po rozwodzie z księciem Karolem.

Królewski pogrzeb, wbrew zasadom

Powszechnie było wiadomo, że królowa Elżbieta II nie pałała zbyt wielką sympatią do księżnej Diany. Jednak zorganizowała jej królewski pogrzeb. I to wbrew zasadom, ponieważ według protokołu, takie dostojne pożegnanie należy się wyłącznie członkom królewskiego rodu.

Czyn Elżbiety II tak poruszył jej siostrę Małgorzatę, że napisała do królowej list. Dlaczego tyle czasu był trzymany w tajemnicy? Nie wiadomo.

Elżbieta II dostała list po pogrzebie księżnej Diany. Jego treść królowa ujawniła dopiero po ponad 20 latach

Kilka lat temu ponownie zrobiło się szczególnie głośno na temat księżnej Diany, ponieważ królowa Elżbieta II ujawniła treść listu, który dostała tuż po śmierci swojej byłej synowej.

Poruszający list wystosowała Małgorzata, młodsza siostra królowej. Nieznana dotąd treść i zawarte w nim poruszające słowa ujrzały w końcu światło dzienne.

Moja kochana, to cudowne, jak zaaranżowałaś życie nas wszystkich po wypadku i sprawiłaś, że stało się łatwiejsze do zniesienia dla tych dwóch biednych chłopców. Byłaś po prostu wspaniała

– pisała Małgorzata.

Siostra królowej Elżbiety II nawiązała do trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się przede wszystkim synowie księżnej Diany – William i Harry. W czasie, gdy ich matka zmarła byli jeszcze dziećmi.

Uważacie, że królowa Elżbieta faktycznie stanęła na wysokości zadania po śmierci Lady Di?

Źródła: party.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować