×

Królowa Elżbieta II wyznaczyła następcę tronu. „Jest to moją najgłębszą wolą”

Królowa Elżbieta II wyznaczyła następcę tronu podczas oficjalnego przemówienia, które miało miejsce w wyjątkowym dniu. Kto zostanie głową Wielkiej Brytanii po śmierci monarchini?

Historyczne rządy królowej Elżbiety II

Księżniczka Elżbieta została królową Elżbietą II 6 lutego 1952 roku w momencie śmierci swojego ojca, króla Jerzego VI. Brytyjska królowa jest dziś pierwszym brytyjskim monarchą w historii, która obchodziła 70-lecie panowania. Uznanie i szacunek dla królowej i jej rządów wyraziły niemal wszystkie brytyjskie media.

Królowa Elżbieta II wyznaczyła następcę tronu podczas oficjalnego przemówienia z okazji 70-lecia panowania

Wyjątkową chwilę jubileuszu panowania królowej Elżbiety II dopełniło wyjątkowe przemówienie brytyjskiej brytyjskiej monarchini. Choć Elżbiera II zapewniała, że nigdzie się nie wybiera i dalej będzie służyć narodowi całym sercem, zdobyła się na wypowiedzenie bardzo ważnych słów w kontekście przyszłości Wielkiej Brytanii. Dziś już nie mamy najmniejszych wątpliwości co do tego, kto będzie następcą brytyjskiego tronu.

Kiedy nadejdzie czas i mój syn książę Karol zostanie królem, wiem, że okażecie mu i jego żonie Camillii, takie samo wsparcie, jakie okazaliście mi. I jest to moją najgłębszą wolą, by, Camilla była znana jako królowa i kontynuowała swoją pracę na rzecz monarchii

– powiedziała królowa Elżbieta II.

Księżna Camilla i książę Karol

Książę Karol i księżna Camilla poznali się w 1970 roku podczas meczu polo. Szybko okazało się, że nadają na tych samych falach. Mimo to obydwoje nie byli pisani sobie od początku. Weszli w inne związki małżeńskie, a sami zostali przyjaciółmi.

W ich przypadku nie było jednak mowy o przyjaźni damsko-męskiej na dłuższą metę. Mimo swojego stanu cywilnego – książę Karol był mężem księżnej Diany, a księżna Camilla żoną brygadiera Andrew Parker Bowlesa – zostali kochankami. Finalnie miało doprowadzić to do rozpadu małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany.

Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko

– mówiła o ich romansie księżna Diana.

9 kwietnia 2005 roku odbył się ślub cywilny księcia Karola i jego ukochanej Camilli. Co ciekawe, na uroczystości nie pojawiła się królowa Elżbieta II, która była przeciwna nowemu związkowi syna. Od tego zdarzenia minęło już blisko 22 lata i wszystko wskazuje na to, że królowa zdążyła się już pogodzić decyzją księcia Karola, który zostanie królem. Doceniła także jego żonę, przyszłą królową Wielkiej Brytanii.

<a href=YouTube">

YouTube

Zmiana stanowiska królowej niewątpliwie już teraz mocno ugruntowała pozycję Camilli w rodzinie królewskiej. Rzecznik Clarence House, rezydencji Karola i Camilli, oświadczył, że są oni „wzruszeni i uhonorowani” słowami królowej.

Dla wielu Brytyjczyków może to być spore zaskoczenie i… rozczarowanie. Po cichu liczyli, że następcą Królowej Elżbiety będzie jej wnuk, książę William.

Źródła: kobieta.wp.pl, edition.cnn.com, www.vogue.pl, www.vogue.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować