×

Królowa Elżbieta II wyznaczyła następcę tronu. „Jest to moją najgłębszą wolą”

Królowa Elżbieta II wyznaczyła następcę tronu podczas oficjalnego przemówienia, które miało miejsce w wyjątkowym dniu. Kto zostanie głową Wielkiej Brytanii po śmierci monarchini?

Historyczne rządy królowej Elżbiety II

Księżniczka Elżbieta została królową Elżbietą II 6 lutego 1952 roku w momencie śmierci swojego ojca, króla Jerzego VI. Brytyjska królowa jest dziś pierwszym brytyjskim monarchą w historii, która obchodziła 70-lecie panowania. Uznanie i szacunek dla królowej i jej rządów wyraziły niemal wszystkie brytyjskie media.

Królowa Elżbieta II wyznaczyła następcę tronu podczas oficjalnego przemówienia z okazji 70-lecia panowania

Wyjątkową chwilę jubileuszu panowania królowej Elżbiety II dopełniło wyjątkowe przemówienie brytyjskiej brytyjskiej monarchini. Choć Elżbiera II zapewniała, że nigdzie się nie wybiera i dalej będzie służyć narodowi całym sercem, zdobyła się na wypowiedzenie bardzo ważnych słów w kontekście przyszłości Wielkiej Brytanii. Dziś już nie mamy najmniejszych wątpliwości co do tego, kto będzie następcą brytyjskiego tronu.

Kiedy nadejdzie czas i mój syn książę Karol zostanie królem, wiem, że okażecie mu i jego żonie Camillii, takie samo wsparcie, jakie okazaliście mi. I jest to moją najgłębszą wolą, by, Camilla była znana jako królowa i kontynuowała swoją pracę na rzecz monarchii

– powiedziała królowa Elżbieta II.

Księżna Camilla i książę Karol

Książę Karol i księżna Camilla poznali się w 1970 roku podczas meczu polo. Szybko okazało się, że nadają na tych samych falach. Mimo to obydwoje nie byli pisani sobie od początku. Weszli w inne związki małżeńskie, a sami zostali przyjaciółmi.

W ich przypadku nie było jednak mowy o przyjaźni damsko-męskiej na dłuższą metę. Mimo swojego stanu cywilnego – książę Karol był mężem księżnej Diany, a księżna Camilla żoną brygadiera Andrew Parker Bowlesa – zostali kochankami. Finalnie miało doprowadzić to do rozpadu małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany.

Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko

– mówiła o ich romansie księżna Diana.

9 kwietnia 2005 roku odbył się ślub cywilny księcia Karola i jego ukochanej Camilli. Co ciekawe, na uroczystości nie pojawiła się królowa Elżbieta II, która była przeciwna nowemu związkowi syna. Od tego zdarzenia minęło już blisko 22 lata i wszystko wskazuje na to, że królowa zdążyła się już pogodzić decyzją księcia Karola, który zostanie królem. Doceniła także jego żonę, przyszłą królową Wielkiej Brytanii.

Zmiana stanowiska królowej niewątpliwie już teraz mocno ugruntowała pozycję Camilli w rodzinie królewskiej. Rzecznik Clarence House, rezydencji Karola i Camilli, oświadczył, że są oni „wzruszeni i uhonorowani” słowami królowej.

Dla wielu Brytyjczyków może to być spore zaskoczenie i… rozczarowanie. Po cichu liczyli, że następcą Królowej Elżbiety będzie jej wnuk, książę William.

Źródła: kobieta.wp.pl, edition.cnn.com, www.vogue.pl, www.vogue.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować