×
Wielu ludzi ma w domach, na strychach czy w piwnicy przedmioty, które mogą być warte zdecydowanie więcej niż się komuś wydaje. Należy do nich również on – niepowtarzalny kredens z PRL-u. Są osoby, które są w stanie zapłacić za niego nawet kilka tysięcy złotych. Hasło PRL jest wpisywane w wyszukiwarkę OLX coraz częściej.

Masz podobny kredens z PRL-u?

Kojarzą się z beztroskimi czasami dzieciństwa. Przypominają bliskie osoby, przybliżają nas do okresu, w którym byliśmy najszczęśliwsi. Być może dlatego kredens z czasu PRL-u cieszy się dzisiaj takim zainteresowaniem?

Wtedy kupowało się je, bo wielkiego wyboru nie było. Dzisiaj są osoby, które są w stanie zapłacić za podobny kredens nawet kilka tysięcy złotych!

Zawrotne ceny

Moda ma to do siebie, że zawsze powraca. Dzisiaj popyt na odrestaurowane meble jest ogromny.

Klientami najczęściej zostają osoby, które nie ukończyły 35 roku życia. Czy ta miłość do antyków jest u młodych osób podyktowana tęsknotą za PRL-em? Raczej za smakami dzieciństwa…

Ceny za meble z PRL-u biją sięgają nawet od 2 do 6 tysięcy złotych!

Te ceny wynikają nie tylko z sentymentu, ale też zamiłowania do otaczania się wyjątkowymi przedmiotami. Produkcja masowa sprawia, że wielu z nas ma w domach podobne meble. Dlatego znajduje się coraz więcej chętnych, którzy chcą postawić w salonie, sypialni czy kuchni mebel lub przedmiot zupełnie wyjątkowy.

Co warto wystawić na sprzedaż?

Kilka lat temu odnowiony fotel 366, zaprojektowany przez Józefa Mariana Chierowskiego dla fabryki w Świebodzicach, sprzedano za 2 tysiące złotych. Projekty Chierowskiego są jednymi z najcenniejszych z tamtego okresu.

Ceny podobnych mebli wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Największą wartość mają kredensy, drewniane meble i zabytkowe komody, a także krzesła, lustra i wiele innych przedmiotów. Łączy je wyjątkowa historia i fakt, że mają „duszę”. Wiąże się z nimi wiele wspomnień.

Często jesteśmy nieświadomi, że mamy w domu coś naprawdę wyjątkowego. Wiele przedmiotów rzuconych w kąt obrasta kurzem. Warto przejrzeć „skarby” z domowego zacisza, bo może się okazać, że są w stanie podreperować nasz domowy budżet.

kredens z czasów PRL-u

Polecane

Źródła: smakosze.pl, pikio.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować