×

Koszmarny wypadek w Łodzi. Audi wbiło się w pocztową ciężarówkę [WIDEO]

Koszmarny wypadek w Łodzi zdarzył się na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Obywatelskiej. Na miejscU zginął 25-letni kierowca audi i 19-letnia pasażerka. Nagranie z wypadku jest porażające.

Prędkość zabija

Od dawna wiadomo, że złudna pewność siebie, brawura i popisywanie się za kierownicą są głównymi składnikami przepisu na nieszczęście. Niestety kierowcy, nie tylko młodzi, naoglądawszy się filmów akcji, wpadają w nagłe przekonanie, że są mistrzami kierownicy o wrodzonym talencie rajdowym. Statystki są jednak nieubłagane: to właśnie ci kierowcy najczęściej giną w wypadkach. Często są to osoby, które miały całe życie przed sobą…

Do kolejnej takiej tragedii doszło 10 listopada w Łodzi. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła i ul. Obywatelskiej jadące z nadmierną prędkością audi nie zdołało wyhamować przed ciężarówką Poczty Polskiej. Na zdjęciach widać, że po prostu wjechało pod nią, miażdżąc połowę samochodu.

Osoby siedzące na przednich siedzeniach nie miały żadnych szans. Jak opowiadają świadkowie, nad zmiażdżonym wrakiem długo unosił się dym spalonych okładzin hamulcowych.

Koszmarny wypadek w Łodzi

Policja poinformowała, że kierowcą audi był 25-letni chłopak. Na miejscu pasażera siedziała 19-latka. Oboje zginęli na miejscu.

Do tego nieszczęścia nie musiało dojść. Wystarczyłaby odrobina wyobraźni i przestrzeganie ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Jak ustalono w toku śledztwa, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu nie działała. Świeciły się jedynie pomarańczowe światła pulsacyjne. To jednak nie usprawiedliwia tego, by rozwijać prędkość do takiego stopnia, by potem nie móc wyhamować. Policja ponad wszelką wątpliwość ustaliła, że przyczyną wypadku była właśnie nadmierna szybkość, z jaką jechało audi.

Nagranie z tego koszmarnego wypadku pojawiło się w sieci, a zdjęcia na Facebooku miejscowej policji. Funkcjonariusze w komentarzu przypominają hasła najsłynniejszych kampanii, przestrzegających przed nadmierną prędkością: „Zwolnij szkoda życia”, „Nie skreślaj życia tak prędko”, „Prędkość zabija. Włącz myślenie”…

Źródła: www.tvp.info, www.facebook.com, www.youtube.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować