×

Koronawirus w żłobku w Radomiu. Zakażona pracownica placówki

Koronawirus w żłobku w Radomiu. Placówka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad tygodnia pozostaje zamknięta. A to ze względu na pracownicę, u której potwierdzono zakażenie. Żłobek przyjmował 30 dzieci z całego miasta.

Koronawirus w żłobku w Radomiu

Z początkiem czerwca zamknięto żłobek przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu. Wtedy okazało się, że jedna z pracownic placówki miała kontakt z osobą, zakażoną koronawirusem. Początkowo żłobek zamknięto profilaktycznie. Ale gdy u kobiety wykonano test na koronawirusa, wynik okazał się być pozytywny.

Postępowanie wykazało, że rzeczywiście jedna z pracownic miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. (…) W związku z tym sześć osób – pracowników żłobka – zostało objętych kwarantanną. U wszystkich zostaną wykonane testy na obecność koronawirusa

– mówiła w piątek Katarzyna Piechota-Kaim z urzędu miejskiego w Radomiu.

Teraz w placówce, do której uczęszczało 30 dzieci, sanepid wdrożył procedury związane z reżimem epidemiologicznym.

Kiedy ponowne otwarcie placówki?

Żłobek zamknięto 1 czerwca. Część pracowników placówki przy ulicy PCK poddano kwarantannie jeszcze zanim potwierdzono zakażenie u ich koleżanki z pracy.

O tym, kiedy żłobek ponownie zostanie otwarty, zdecyduje sanepid. Póki co wszyscy pracownicy, a także podopieczni żłobka, będą poddani testom.

Wiadomo, że pracownica placówki poinformowała dyrekcję, że miała kontakt z osobą zakażoną, zaraz po tym, jak sama się o tym dowiedziała.

Ogólna liczna zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła już 27 560.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij