×

Koronawirus w Polsce: 30 kwietnia. Liczba zakażonych zmalała

Koronawirus w Polsce: 30 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport o koronawirusie. Ile w ciągu nocy odnotowano nowych przypadków zakażenia? W jakich województwach? Czy ktoś wyzdrowiał?

Koronawirus w Polsce: 30 kwietnia

O godz. 10 pojawił się kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. Poinformowano w nim o kolejnych potwierdzonych przypadkach. To w sumie 141. Najwięcej wykryto na terenie województwa śląskiego (78).

Pozostałe przypadki na terenie województw:

– wielkopolskiego (21),
– zachodniopomorskiego (7),
– kujawsko-pomorskiego (7),
– dolnośląskiego (6),
– podlaskiego (6),
– pomorskiego (4),
– opolskiego (4),
– świętokrzyskiego (3),
– małopolskiego (2),
– warmińsko-mazurskiego (2),
– lubelskiego (1).

Niestety wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych. W sumie stwierdzono już 628 zgonów, z czego 4 odnotowano w ciągu ostatniej doby.

Ogólna liczba zakażeń w Polsce, to 12781.

Sytuacja na świecie

Obecna sytuacja na świecie została unormowana i w większości krajów następuje spłaszczenie krzywej zachorowań. Nawet Stany Zjednoczone, które zostały najbardziej dotknięte pandemią, powoli zmniejszają ilość zakażeń. Jednakże kolejki do banków żywności wciąż są widoczne, bo obok walki z chorobą, rząd USA przygotowuje się do walki z kryzysem gospodarczym.

Obecnie mają tam 1 064 572 zakażonych ( w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 378 przypadków). Zmarło 61 669 pacjentów, a ostatni raport mówi o 13 zgonach.

Stabilizacja ma także miejsce w Hiszpanii (236 899 wszystkich przypadków) oraz we Włoszech (203 591). Wszystkie kraje Europy dotkliwie odczuwają zamrożenie gospodarki, w szczególności regiony mocno nastawione na turystykę. Priorytetem jest jednak zdrowie i życie obywateli.

Polecane

Może Cię zainteresować