×

Koronawirus w Polsce 27.07.2020. Jak zmienia się krzywa zakażeń?

Koronawirus w Polsce 27.07.2020. Wbrew naukowym teoriom premiera Morawieckiego, że latem powinien być słabszy, nadal zbiera tragiczne żniwo. Sprawdź, ile nowych przypadków Covid-19 wykryto w poniedziałek.

Znoszenie obostrzeń

Od kilku miesięcy rząd konsekwentnie znosi kolejne obostrzenia, nie przejmując się rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Po wykryciu kilkudziesięciu ognisk wirusa SARS-CoV-2 wśród gości weselnych po podwyższeniu limitu gości do 150, rząd zabrał się za imprezy masowe.

Fakt, że po weselu w samej tylko Nawojowej wykryto 151 nowych zakażeń koronawirusem, a blisko tysiąc osób poddano kwarantannie, jakoś nie natchnął rządzących myślą, że wpuszczenie 250 osób do hali sportowej może nie być najlepszym pomysłem. Od 25 lipca obowiązuje rozporządzenie, umożliwiające na powrót kibiców do hal i sal sportowych w liczbie do 250 jednocześnie.

Na rezultat tego pomysłu trzeba będzie jeszcze poczekać. Odnotowana w sobotę druga największa fala nowych zakażeń od początku pandemii, wynosząca 584 osób jest wynikiem zakażeń w kopalniach, na weselach, a także wykryciu koronawirusa na komuniach i chrzcinach.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki od czerwca przekonuje naukowo, że:

Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też, są słabsze, dużo słabsze.

Nawet poseł koalicyjnego Porozumienia, Andrzej Sośnierz, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przyznał w TVN24, że już się w tym wszystkim pogubił:

Trzeba było przygotować się tak, żeby tłumić epidemię, jak wiele innych krajów – skutecznie, szybko. Myśmy tego w ogóle nie zrobili. W związku z tym epidemia u nas wybuchła. Największy problem polega na tym, że nie jesteśmy przygotowani do szybkiego tłumienia ognisk, które będą się cały czas pojawiały. Nie stać nas, by tak długo przechodzić epidemię.

Koronawirus w Polsce 27.07.2020

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 337 nowych zakażeniach koronawirusem. Przypadki te dotyczą województw:
śląskiego (150),
małopolskiego (61),
mazowieckiego (58),
łódzkiego (18),
wielkopolskiego (12),
dolnośląskiego (9),
podlaskiego (7),
podkarpackiego (6),
lubuskiego (4),
lubelskiego (3),
pomorskiego (3),
świętokrzyskiego (2),
zachodniopomorskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (1),
opolskiego (1).

W komunikacie resortu zdrowia czytamy również o śmierci kolejnych 5 osób z Covid-19.

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Konin, 86-M Poznań, 90-M Kraków, 57-M Łańcut, 90-M Gorzów Wielkopolski. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 43 402/1 676 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować