×

Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażonych aż 12 dzieci i dorośli

Koronawirus na I Komunii został wykryty w Koninie w powiecie limanowskim. Jak ustalił sanepid, 12 dzieci i 7 dorosłych zostało zakażonych przez księdza. W kolejnych dniach proboszcz zakażony koronawirusem celebrował uroczystości białego tygodnia i normalnie odprawiał msze.

Koronawirus na I Komunii

19 uczestników uroczystości I Komunii Świętej w Koninie koło Niedźwiedzia w powiecie limanowskim w Małopolsce zostało zakażonych koronawirusem przez proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM, celebrującego uroczystość. Wśród zakażonych jest 12 dzieci.

Sanepid nie ma raczej wątpliwości, że liczba zakażonych jest większa, bo ksiądz, u którego wykryto koronawirusa, prowadził także nabożeństwa tak zwanego białego tygodnia i normalnie odprawiał msze, udzielając wiernym komunii.

Niestety, nie potwierdziły się natrętnie forsowane w TV Trwam hipotezy na temat „konsekrowanych dłoni”, którymi rzekomo dysponują katoliccy księża i które uniemożliwiają przenoszenie zakażenia podczas udzielania komunii. Okazuje się, że za pośrednictwem duchownych wirus rozprzestrzenia się nawet dość żwawo.

Śledztwo sanepidu

Sanepid w Limanowej przeprowadził 122 testy u osób, które uczestniczyły w nabożeństwach prowadzonych przez zakażonego księdza. 19 z nich dało wynik pozytywny.

Jedno z 12 zakażonych dzieci wybierało się właśnie na wycieczkę autokarową. Sanepid podjął decyzję o zawróceniu autokaru i poddaniu kwarantannie wszyskich obecnych w nim dzieci, opiekunów i ich rodzin. Jednocześnie trwają poszukiwania osób, które uczestniczyły w mszach odprawianych przez zakażonego księdza, w tym w tak zwanym białym tygodniu.

Kościół pw. św. Stanisława BM został zamknięty, a na stronie internetowej gminy Konin opublikowano oświadczenie:

Kościół nasz decyzją władz sanepidu zamknięty do odwołania! Przynajmniej na kilka dni. Korzystamy w niedzielę z dyspensy w obawie przed zarażeniem; oglądajmy w środkach społecznego przekazu. Po niedzieli dowiemy się co dalej. Mamy nadzieję, że wszystko szybko się uspokoi.

W serwisie YouTube ukazało się nagranie z uroczystości I Komunii celebrowanej przez zakażonego proboszcza. Jak widać, jest tam dość tłoczno:

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.onet.pl, www.popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować