×

Koronawirus w Polsce 15 listopada. „Następuje stabilizacja rozwoju pandemii”

Koronawirus w Polsce 15 listopada. W naszym kraju z powodu COVID-19 zmarło dotąd ponad 10 tys. osób, a zachorowało ponad 690 tys. Jak ten bilans zmienił się ostatniej doby? Są już najnowsze dane z resortu zdrowia.

Sytuacja w kraju się stabilizuje?

We wczorajszym raporcie Ministerstwa Zdrowia czytamy o rekordowej liczbie zgonów z powodu COVID-19. Przybyło również ponad 25 tys. zakażonych. Jednak minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w Polsat News, że w kraju następuje pewna stabilizacja rozwoju pandemii, czego dowodzić ma malejąca liczba wykonywanych testów.

Nasz system testowania wygląda w ten sposób, że testy zlecają lekarze POZ. Jeżeli zgłasza się do nich mniej pacjentów, to oni wypisują mniej zleceń, oczywiście dokonując odpowiedniego wywiadu z pacjentem. Ta malejąca liczba sama w sobie jest odzwierciedleniem, że następuje pewna stabilizacja rozwoju pandemii

– ocenił na antenie Adam Niedzielski.

Minister odniósł się też do rewelacji o szczepionce, które ostatnio zelektryzowały media na świecie. Szef resortu zdrowia zapewnił, że rząd nie dopuści niesprawdzonych produktów na rynek.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wcześniej, że jako pierwsi zaszczepieni będą seniorzy oraz pracownicy służby zdrowia.

Ratowała chorych, teraz walczy o życie

Niepokojące wieści dobiegają ze szpitala w Katowicach. Prof. Karolina Sieroń, kierująca oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA, sama zachorowała na COVID-19. Wcześniej lekarka spędziła 21 dni na 24-godzinnych dyżurach. Teraz kobieta jest w ciężkim stanie.

Informację o chorobie lekarki upublicznił poseł Jerzy Polaczek, który był pacjentem prof. Sieroń.

Takimi informacjami chcę dawać świadectwo z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce. Chwała im za to

– napisał poseł na Facebooku.

Prof. Sieroń została przewieziona do kliniki w Katowicach-Ochojcu. Jest nieprzytomna, podłączona do respiratora i aparatury medycznej.

Koronawirus w Polsce 15 listopada

W niedzielę 15 listopada resort zdrowia poinformował o 21 854 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (3576),
wielkopolskiego (2143),
dolnośląskiego (2016),
małopolskiego (1859),
kujawsko-pomorskiego (1723),
mazowieckiego (1642),
łódzkiego (1389),
lubelskiego (1248),
pomorskiego (1046),
zachodniopomorskiego (1033),
podkarpackiego (926),
warmińsko-mazurskiego (820),
podlaskiego (725),
świętokrzyskiego (685),
opolskiego (604),
lubuskiego (419).

W komunikacie MZ czytamy również o śmierci 303 pacjentów z Covid-19:

Z powodu COVID19 zmarło 36 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 267 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 712 972/10 348 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować