×

Koronawirus w Polsce: 10 kwietnia. Od wczoraj zmarła tylko 1 osoba

Koronawirus w Polsce: 10 kwietnia. Właśnie udostępniono poranny raport dotyczący zakażonych na COVID-19. Ile i gdzie wykryto przypadków?

Koronawirus w Polsce: 10 kwietnia

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia informuje o 167 potwierdzonych przypadkach. Informacje zawierają dane z  poszczególnych województw:

dolnośląskiego (60),

śląskiego (34),

warmińsko-mazurskiego (15),

małopolskiego (10),

zachodniopomorskiego (10),

kujawsko-pomorskiego (10),

wielkopolskiego (8),

lubelskiego (7),

podlaskiego (5),

lubuskiego (4),

pomorskiego (2),

opolskiego (1),

świętokrzyskiego (1).

Niestety raport mówi także o zmarłej osobie. Jest nią 88-letni mężczyzna z Lublina. Razem z nowymi przypadkami mamy obecnie 5742 osób zakażonych, a z powodu choroby COVID-19 zmarło175 pacjentów.

Poinformowano także, że obecnie 2409 osób jest hospitalizowanych a 158 663 znajduje się w kwarantannie. Nadzorem epidemiologicznym objęto 33 879 osób, a 318 pacjentów uznano za wyzdrowiałych.

Polska stale walczy z wirusem

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie ukrywa, że przewiduje, że chorych w naszym kraju będzie nawet 9 tys. osób. Zarazem podkreśla, że gdyby nie obostrzenia te liczby byłyby znacznie wyższe. Od 16 kwietnia zostaje wprowadzony nakaz zasłaniania twarzy, jednak nie chodzi wyłącznie o maseczki. Można to zrobić także z użyciem szalu bądź chusty.

Decyzja ta została uargumentowana faktem, że obecnie w Polsce mamy sporo osób bezobjawowych, ale wciąż mogą zarażać inne osoby w swoim pobliżu. Zasłonięcie dróg oddechowych zmniejsza ryzyko zakażania innych osób. Nowy nakaz ma być wstępem do znoszenia częściowo restrykcji w miejscach pracy. Pozostałe ograniczenia zostały przedłużone do 19 kwietnia, a szkoły nie będą funkcjonować do co najmniej 26 kwietnia.

W Święta Wielkanocne w szczególności weźmy sobie prośby o pozostanie w domach do serca. Nie narażajmy najbliższych nam osób! 

Źródła: twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij