×

Koronawirus w Cieszynie! Wydano decyzję o zamknięciu szkół podstawowych oraz liceum

Koronawirus w Cieszynie. W Polsce wykryto kolejne przypadki zakażenia wirusem. Jak udało się ustalić, jeden z chorych mężczyzn miał kontakt z dziećmi ze szkoły podstawowej. W związku z tym w tych placówkach odwołano lekcje.

Koronawirus w Cieszynie

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce ciągle rośnie. Najnowsze dwa zachorowania wykryto właśnie w Cieszynie. Jednym z chorych to mężczyzna, który wrócił niedawno z podróży zagranicznej. Po powrocie zaobserwował u siebie objawy na tyle niepokojące, że zdecydował się zgłosić do lekarza.

Wiadomo, że zanim to nastąpiło, mężczyzna miał kontakt z uczniami dwóch cieszyńskich szkół podstawowych. W związku z tym, Urząd Miasta podjął decyzję o zamknięciu obu placówek oraz sąsiadującym liceum do piątku, 13 marca włącznie. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 4 oraz nr 5, a także II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

Kim są zarażeni koronawirusem w Cieszynie?

Przypadki zdiagnozowane dzisiaj w Cieszynie to kobieta i mężczyzna, osoby które przebywały na terenie szkół. Nie wiadomo jednak, czy chorzy są nauczycielami.

Jednak ich stan jest stabilny. Wcześniej przebywali we Włoszech.

Kolejny przypadek koronawirusa w Warszawie

Dzisiaj wykryto również kolejny przypadek zarażenia groźnym wirusem w Warszawie. Tym samym ogólna liczba chorych na CODIV-19 w Polsce wzrosła do 20.

Minister zdrowia nie chciał ujawnić szczegółów dotyczących zakażonych koronawirusem pacjentów, ale wiadomo, że jeden z nich to generał Jarosław Mika. Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze. Jak się okazało, generał poczuł się źle po powrocie z narady w Niemczech, ale obecnie czuje się dobrze. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie.

Będą blokady na przejściach granicznych?

Chociaż rząd zapowiedział kontrole sanitarne na granicach, w Cieszynie jeszcze ich nie ma. Jak ujawnia jedna z mieszkanek, nadal można swobodnie i bez żadnej kontroli przejść z Polski do Czech:

Nie widziałam nic dziwnego, przechodzę Mostem Przyjaźni kilka razy dziennie. Mam nadzieję, że granice nie zostaną zamknięte, bo to bardzo utrudni nam wszystkim życie.

Źródła: cieszyn.naszemiasto.pl, twitter.com, www.youtube.com, www.radio90.pl, www.wprost.pl

Może Cię zainteresować