×

Półtoraroczna dziewczynka wypadła z okna. W szpitalu wykryto u niej koronawirusa

Koronawirus u półtorarocznego dziecka, które wypadło z okna z trzeciego piętra łódzkiej kamienicy. Po przewiezieniu do szpitala wykonano u niej test, którego wynik okazał się pozytywny.

Tragiczne popołudnie

Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. Półtoraroczna dziewczynka wypadła z okna na trzecim piętrze. Jak udało się ustalić, okno otworzył jej 5-letni brat.

W mieszkaniu byli obecni oboje rodzice, ale ojciec spał, a matka w stanie nietrzeźwym znajdowała się w innym pokoju. Badanie wykazało u niej 0,8 promila.

Dziewczynka upadła na beton. Kiedy w stanie ciężkim zabierano ją do szpitala, ojciec przypomniał sobie, że kilka dni temu spotkał się ze znajomymi, którzy niedawno wrócili z Włoch. Skarżył się, że ma kaszel. Decyzją inspektora sanitarnego cała rodzina została poddana testom na obecność koronawirusa. Wyniki były zaskakujące.

Koronawirus u półtorarocznego dziecka

Testy wykazały obecność koronawirusa w organizmie dziewczynki, ale nie u jej ojca. Jednak cała rodzina została poddana kwarantannie.

Dziewczynka obecnie przebywa w Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie przeszła operację ratującą życie. Jej stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Informację potwierdza w rozmowie z Faktem rzecznik szpitala Adam Czerwiński:

W dniu 15.03 do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki zostało przyjęte półtoraroczne dziecko z urazem wielonarządowym. Było operowane w trybie pilnym ze względu na stan zagrożenia życia. Ze względu na przeprowadzony wywiad, od pacjenta pobrano test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik był dodatni. Dziecko wskutek przebytego urazu jest w stanie ogólnym bardzo ciężkim. Wszelkie procedury związane z bezpieczeństwem pacjentów i personelu ICZMP, zgodnie z obowiązującymi standardami, zostały zachowane.

Oprócz rannego dziecka, koronawirusa wykryto u kolejnych 9 mieszkańców województwa łódzkiego. Pięć kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 17 do ponad 60 lat. Ich stan jest dobry. Większość z nich przechodzi leczenie w domach.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.fakt.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować