×

Koronawirus: Drugi potwierdzony przypadek w Warszawie! W sumie jest już 11 chorych

Koronawirus w Warszawie: w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, potwierdziła się również informacja o drugim zakażonym.

Łącznie w kraju potwierdzono 11 przypadków COVID-19.

Koronawirus w Warszawie

W niedzielę 8 marca potwierdzono pierwsze potwierdzone zakażenie koronawirusem w Warszawie. Zarażona to cudzoziemka – Hiszpanka, która – jak informuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia – wróciła liniami lotniczymi z Niemiec. Według podanych informacji Hiszpanka jest w sile wieku, a jej stan określa się jako dobry.

Kobieta przyleciała do Warszawy bezpośrednim lotem. Na oddział zakaźny trafiła tuż po tym, jak poczuła się źle.

Już wieczorem pojawiła się informacja, o drugim potwierdzonym przypadku zakażenia COVID-19 w Warszawie. To młody mężczyzna, który wrócił z Włoch.

Jak czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia:

Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują już osoby z kontaktu z pacjentami i poddają je kwarantannie.

Według informacji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 przebywają obecnie 23 osoby.

W Polsce już 11 osób zakażonych

Jedenaście osób – to najnowszy bilans zakażeń koronawirusem w Polsce. Ale sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie…

Tylko wczoraj potwierdzono nowe przypadki zakażeń COVID-19: w Raciborzu, Warszawie i Wrocławiu. Wcześniej w Polsce odnotowano sześć przypadków koronawirusa.

Pierwszy polski pacjent zakażony koronawirusem przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Jego stan jest dobry. Wiemy również, że zakażony jest jeden z pasażerów, który podróżował z mężczyzną autobusem rejsowym z Niemiec.

Pacjent w ciężkim stanie

W niedzielę 8 marca potwierdzono również następne zakażenie COVID-19 we Wrocławiu. Pacjent to 73-letni mężczyzna. Należy do grupy ryzyka – 73-latek jest schorowany. Jego stan określa się jako ciężki i ciągle się pogarsza

Mężczyzna przebywa na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Zaraził się COVID-19 po od bliskiej osoby, która jest obecnie hospitalizowana za granicą.

Pacjent trafił do nas piątek, od początku jego stan wskazywał, że może być zarażony. Był w poważnym stanie. Służby objęły kwarantanną najbliższą rodzinę pacjenta, on leży u nas w izolatce, lekarze cały czas czuwają.

– mówi Urszula Małecka z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Przypominamy: uruchomiono infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Jest ona czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Koronawirus w Warszawie
Twitter
Koronawirus w Warszawie
Twitter
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij