×

„Koronaściema” i „spisek”. Prezydent polskiego miasta zaszokował wszystkich

Tajne stowarzyszenie, podejrzane wakacje ministra zdrowia i prezydenta Warszawy, no i oczywiście spisek i koronaściema, bo koronawirusa tak naprawdę nie ma. To co napisał w swoim poście na Facebooku prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, brzmi jak materiał na dobry film szpiegowski. Ale Kubicki swój post zamieścił całkiem na poważnie.

Prezydent Zielonej Góry na ostro

Kochani. Dziś będzie na ostro. Na świecie jest kornawirus czy jedna wielka koronościema?

– od tej mocnej tezy zaczyna Kubicki swe rozważania.

Wpis Kubickiego już w tej chwili cieszy się ogromną popularnością, zdobył ponad 5 000 polubień, z czego tylko bardzo niewielka część to „uśmiechnięte buźki”, które można traktować jako śmianie się z treści postu. Z komentarzy wynika, że wielu Polaków podobnie jak prezydent Zielonej Góry zdaje się myśleć o koronawirusie jako o jakimś gigantycznym, supertajnym, międzynarodowym spisku.

Feralny pobyt na Fuertaventurze

Jakie argumenty wysuwa Kubicki? Chodzi o niezaprzeczalną hipokryzję dwóch polityków. Na początek odwołuje się do byłego już ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego:

Wczoraj coś we mnie pękło, coś się złamało. Zobaczyłem fotografię byłego już ministra Szumowskiego na wakacjach. Ledwo przestał być ministrem i co? Spakował się i poleciał z rodziną na wakacje do Hiszpania. Zadam Wam proste pytanie kiedy minister mówił prawdę? Wtedy kiedy zabraniał wchodzić do lasu, wychodzić z domu, kiedy mówił o tym, że wakacje to raczej w domu? Ile jest w tym wszystkim prawdy? Jak mamy w to wszystko wierzyć? Tyle mówienia, tyle zakazów, a on sam i inni politycy nic sobie z tego nie robią. On leci do kraju z którym chcemy zamknąć granice, z którego nie będziemy wpuszczać samolotów. Kurde czyli jego zdaniem ten wirus nie jest niebezpieczny bo można i latać i chodzić po plażach bez maseczki po prostu luz, bluz.

Trzaskowski w Chorwacji

Ale Kubicki uderza także w czołową postać z przeciwnego obozu – w prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego:

Dla przeciwwagi podam przykład kolejnego polityka, który był wielką nadzieją społeczeństwa. Mam na myśli Rafała Trzaskowkiego. Wczoraj usłyszałem jego wypowiedzi odnośnie szkół. Pozwolę sobie zacytować: „Zamykaliśmy szkoły, kiedy było 200 zakażeń dziennie, a są one otwierane, gdy jest ich kilkakrotnie więcej”. Ciężko nie oddać mu racji w tym co mówi. Jest i logika i sens. Czyli sugeruje że otwieranie szkół jest niebezpieczne i szkodliwe. Ale … no właśnie zawsze jest jakieś ale. Co robił ostatnio? Ano był na urlopie. Zaraz ktoś powie hola hola kolego każdy ma prawo do urlopu. Jasne, że tak, każdy może iść, a nawet powinien na urlop. Tylko, że Trzaskowski przejechał pół Europy i był na urlopie w Chorwacji. To kolejne państwie z który próbuje się pozamykać granice, bo tam szaleje wirus. Podsumowując nie boi się z cała rodziną pojechać setek kilometrów i być na zatłoczonych plażach – tam nie ma wiarusa – ale boi się wysłać dziecko do szkoły przysłowiowe dwieście metrów od domu? Kurde to kiedy jest szczery, kiedy mówi prawdę?

Koronaściema i wielki międzynarodowy spisek

Na koniec pisze o pewnym rzekomym tajnym spotkaniu z udziałem m. in. Trzaskowskiego:

Żeby jeszcze podnieść aurę tajemniczości związanej z wirusem dołożę kolejne ziarno. W ubiegłym roku Trzaskowski był na tajnym spotkaniu „Grupy Bilderberg”. To międzynarodowe, tajne stowarzyszenie osób ze świata polityki i gospodarki, organizujące spotkania, w których bierze udział od 120 do 150 osób, złożonych z najwyższej rangi polityków, członków zarządów wielkich instytucji międzynarodowych, znaczących fundacji, banków i korporacji o globalnym zasięgu i wpływie.

Ciekawe o czym rozmawiali na takim spotkaniu? A może właśnie o tym jak nas wszystkich ogłupić wirusem? Bo społeczeństwo, które się boi jest gotowe na wiele wyrzeczeń. Ciekawe kto na tym wszystkim zarobi? Pewnie z chwilę będzie jakaś cud szczepionka która nas uleczy. Ktoś zarobi na tym biliony, ktoś będzie sterował nami jak mu wygodnie pod płaszczykiem śmiertelnego wirusa.

Przypomnijmy, że teorie spiskowe wokół koronawirusa pojawiały się już wcześniej. W pierwszej połowie sierpnia odniósł się do nich Łukasz Szumowski.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.pikist.com

Polecane

Może Cię zainteresować