×

Kontrowersyjna cena lodów w Chorzowie. „Czy tylko mi się wydaje to oszustwem?”

W ostatnich tygodniach sezon na lody rozkręcił się już na dobre, wywołując entuzjazm szczególnie wśród dzieci. Ale nie da się ukryć, że w niektórych miejscach za tę przyjemność trzeba słono zapłacić. Kontrowersyjna cena lodów, o której dowiadujemy się z mediów społecznościowych, podzieliła internautów.

Kontrowersyjna cena lodów

Przeciętny Polak rocznie zjada średnio 5 kg lodów. Najchętniej sięgamy po lody waniliowe i śmietankowe. Lodożerców nie brakuje nie tylko wśród dzieci, ale i wśród dorosłych. W niektórych miejscach po lody ustawiają się długie kolejki. Klientów przyciąga przede wszystkim wyjątkowy smak lodów. Ale i cena odgrywa dużą rolę.

O ile ceny lodów w popularnych dyskontach raczej nie należą do wygórowanych (chyba że przypomnimy sobie ceny sprzed kilkunastu lat), o tyle cena za jedną gałkę loda w niektórych miejscach może powalać. Przekonała się o tym internautka, która kupiła kilka porcji lodów w jednym z chorzowskich lokali.

Podejrzanie drogie wafelki

Na profilu „Dej, mam horom curkę” na Facebooku, jedna z internautek poskarżyła się na cenę lodów w Zielonej Dolinie w Chorzowie. Jak się okazało, kobieta musiała zapłacić o 10 zł więcej, tylko dlatego, że poprosiła o „trzy gałki… w trzech rożkach”.

Kupuję 3 gałki w trzech rożkach i płacę 24 zł a jest informacja że 14 zł… Pani uparcie tłumaczy, że ta cena jest tylko jak kupuję w 1 wafelku… Czy tylko mi się wydaje to „oszustwem”. Dzięki za pomoc

– czytamy w poście (pisownia oryginalna).

Kontrowersyjna cena lodów
Facebook

Reakcje internautów

Cena lodów w chorzowskim lokalu wywołała gorącą dyskusję. W komentarzach czytamy:

Trzeba było poprosić o 3 gałki dokupić 2 wafelki i poprosić o rozłożenie na 3 porcje. Trochę cebulaste, ale może by przeszło

Ładnie sobie za te lody i wafelki liczą

Swoją droga kulka loda za 8 pln to rozbój w biały dzień

Ogólnie to dziwne rozliczenie, bo babka kupiła 3 gałki lodów, nieważne, że w 3 rozkach, nadal są to 3 gałki lodow

Teoretycznie niby śmieszne, ale z drugiej strony wychodzi 10 zl za 2 puste wafelki

Ja bym tu przyznał rację klientce. Promocja nie jest czytelnie opisana. Nawet jeśli można się domyślić o co chodzi, to klient nie powinien się domyślać.(…)

Ale pojawiają się też głosy, że to klientka nie ma racji, doszukując się „oszustwa”.

3 x po 1 gałce = 24 zł

Tak przynajmniej wynika z cennika…

– czytamy w jednym z komentarzy.

W odpowiedzi inna użytkowniczka napisała:

(…) też nie widzę tu problemu.. normalne, że chodzi o 3 gałki na 1 wafelku w tej cenie.

Która ze stron ma rację? Zgody wśród komentujących nie ma. Ale większość internautów zgadza się co do tego, że cena 8 zł za jedną gałkę lodów jest – delikatnie mówiąc – wygórowana.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij