×

Jego zachowanie nie obejdzie się bez konsekwencji. Nagi prokurator poniesie karę

Konsekwencje dla nagiego prokuratora. Mężczyzna maszerował sobie ulicami Świdnicy do monopolowego. To gorący temat ostatnich dni.

Nagi prokurator na spacerze

W czwartkowe przedpołudnie mieszkańcy Świdnika przecierali oczy ze zdumienia. Po ulicach przechadzał się beztrosko nagi mężczyzna, nie zwracając uwagi na nic, a już na pewno nie na swój wygląd. Co się później okazało, był to prokurator Maciej W. Spacer zakończył się wizytą w sklepie monopolowym. Chyba nie chcemy wiedzieć, gdzie przechowywał pieniądze. Jedno jest pewne – tego urlopu długo nie zapomni.

Facebook

Konsekwencje dla nagiego prokuratora

Chociaż Maciej W. był wtedy na urlopie, to nie uniknie kary. O tym, że po ulicach paraduje nagi mężczyzna powiadomiono świdnicką Komendę Powiatową Policji. Niefrasobliwe zachowanie prokuratora odbiło się szerokim echem i było głośno komentowane nie tylko w lokalnych mediach. Przełożeni nie mogli przejść obojętnie obok jego poczynań.

To prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego, przebywający w tym momencie na urlopie

– szybko ustalił i poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepu

W rezultacie wszczęto postępowanie wyjaśniające, w którym m.in. potwierdzone zostanie to, czy Maciej W. faktycznie wyszedł nago na ulice Świdnicy. Wszczął je zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratora Generalnego dla wrocławskiego okręgu regionalnego.

Prokurator zawieszony w obowiązkach

Jak ustalili dziennikarze, Maciej W. został czasowo zawieszony w obowiązkach prokuratora na okres 6-ciu miesięcy. Prawdopodobnie nie wróci też do wykonywanego zawodu, jest rozważana opcja pozbawienia go uprawnień. Niewątpliwie, tego spaceru długo nie zapomni.

W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy materiały dotyczące tego zdarzenia z policji. Po ich uzyskaniu Prokurator Okręgowy w Świdnicy sporządził wniosek do rzecznika dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec tego prokuratora

– przekazał Tomasz Orepuk

Przede wszystkim, jest to ogromna skaza na wizerunku prokuratora, który nominację dostał w trybie nadzwyczajnym, pozakonkursowym z rąk Zbigniewa Ziobro. Mimo tego, że do tej pory sprawował się bez zarzutów i nie było skarg na jego pracę, nie ominą go konsekwencje.

Fotografie: facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij