×

Kolory ścian mogą znacząco obniżyć wartość Twojego domu. Potwierdziły to badania

Wiecie, że są badania, z których wynika, iż nawet sam kolor ścian może zwiększyć lub zmniejszyć wartość Waszego domu?

Internetowa firma Zillow, która zajmuje się nieruchomościami, przeprowadziła jedno z takich badań. Przeanalizowano kolory wnętrz w 50 000 domów w USA w odniesieniu do ostatecznej ceny, za jaką sprzedano nieruchomości. Wynik był zadziwiający. Okazało się, że istnieją cztery konkretne kolory farb, które negatywnie wpłynęły na ostateczną cenę.

Tych lepiej unikaj, jeśli planujesz sprzedaż domu:

Gliniany

Jest to bardzo mocny kolor, przy wyborze którego łatwo popełnić błąd. Ściany w nim bardzo często odstraszają kupujących. Podświadomie odrzucają oni od siebie myśl, że mogliby zamieszkać w przestrzeni w tym kolorze.

Offwhite

To kolor bardzo popularny. Wiele wnętrz jest pokryta właśnie nim. Ludzie wybierają go ponieważ dobrze wygląda i pasuje do każdego wystroju wnętrza. Jednak wspomniane badanie wykazało, że wielu osobom zaczyna się on po prostu nudzić. Dlatego mniej chętnie zwracają na niego uwagę.

Stalowy

Szarość to kolejny kolor, który często gości w naszych wnętrzach. Jednak przy jego wyborze trzeba zachować prawdziwą ostrożność. Stalowy jest tym odcieniem, który według badań firmy Zillow również znacząco zaniżał wartość nieruchomości.

Ciemnobrązowy

Taki ciemny kolor może sprawić, że pomieszczenie stanie się ponure, zwłaszcza jeśli nie będzie wystarczającej ilości naturalnego światła. Dlatego należy unikać go zwłaszcza w sypialni lub w łazience. Domy, w których ściany były pomalowane na ciemny brąz, również zostały sprzedane o wiele taniej.

Macie te kolory na swoich ścianach? Potwierdzacie te opinie?

Polecane

Może Cię zainteresować