×

W liceum koleżanki mówiły, że wygląda jak „facet”. Przez lata próbowała ukrywać swoje ciało

Większość kobiet z uporem maniaka pozbywa się niechcianych włosów. Dotyczy to praktycznie każdej części ciała. Wystarczy, że pojawi się jeden intruz, a szczegółowa inspekcja z maszynką lub depilatorem jest niezbędna.

Dlatego wygląd Leah Jorgensen zaskoczy wiele osób. Choć jeszcze niedawno kobieta wstydziła się swojego ciała, dziś pokazuje je z dumą

Wszystko przez to, że ciało 33-latki porastają ciemne i gęste włosy. Przyczyną nadmiernego owłosienia jest zespół policystycznych jajników, na który cierpi.

Leah przez wiele lat była wyśmiewana i nękana przez to, jak wygląda. Wreszcie jednak powiedziała dość

Amerykanka postanowiła przestać się ukrywać. Zdeterminowana kobieta wykazała się niezwykłą siłą i opowiedziała o swojej chorobie, która zaczęła się w wieku 14 lat.

Przez wiele lat Leah czuła się mniej kobieca. W czasach liceum była nazywana „facetem”, kiedy koleżanki dostrzegły zarost na twarzy

Wstyd i brak samoakceptacji sprawił, że 33-latka przez większość życia się ukrywała. Dopiero mając 20 lat, Leah zaczęła golić wszystkie włosy, które pojawiały się na jej ciele.

Problem jednak nadal nie był rozwiązany. Depilacja wszystkich części ciała zajmowała jej wiele czasu

Niska samoocena i niepewność bardzo negatywnie odbiły się na psychice 33-latki. Dobijająca samotność sprawiła, że do 27. roku życia Leah nikogo nie pocałowała, nie była nawet na randce.

Unikała wszelkich kontaktów z ludźmi i była przewrażliwiona na punkcie swojego wyglądu. Dotyczyło to nawet personelu medycznego

Wszystko zmieniło się w 2015 roku. Leah musiała przejść operację po tym, jak doznała obrażeń w wypadku samochodowym.

Kiedy sanitariusze zdjęli ubranie z kobiety nie zwrócili najmniejszej uwagi na nadmierne owłosienie

Wtedy zrozumiała coś ważnego: dla nich była pacjentką, osobą i nie obchodziło ich to, jak wygląda. Niby nic szczególnego, ale właśnie to stało się przełomem w jej życiu.

Właśnie wtedy postanowiła przestać się ukrywać i przejmować tym, co mówią o niej inni

Podekscytowana nabytą pewnością siebie założyła konto na Instagramie, na którym dzieli się zdjęciami swojego ciała.

„Zdałam sobie sprawę z tego, że moje włosy nigdy mi nie przeszkadzały. Problem nie dotyczył ich, a tego, jak postrzegali mnie ludzie”

Leah ma nadzieję, że jej historia doda odwagi innym kobietom, które zmagają się z chorobą lub brakiem pewności siebie

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij