×

14-latek z Nowego Sącza wykorzystał koleżankę. Później zrobił to też jego starszy brat

Alan ma zaledwie 14 lat i mieszka na co dzień w Nowym Sączu. Mimo bardzo młodego wieku chłopak ma na swoim koncie okrutne przestępstwo. Nastolatek zaciągnął 14-letnią rówieśniczkę Iwonę do pustostanu, gdzie chwilę później zgwałcił dziewczynę. Całe zajście nagrał jego kolega. Wstrząsająca sprawa wyszła na jaw, kiedy wideo dotarło do nauczycieli i rodziców wykorzystanej dziewczyny.

Szokujące wideo

Szokujące nagranie, na którym widać, jak 14-latka uprawia seks ze szkolnym kolegą, trafiło do szkolnej pedagog za sprawą rodzica jednego z uczniów. Następnie wideo został przekazane matce Iwony. Kobieta nie mogła pogodzić się z tym, co zobaczyła, a kiedy tylko wróciła do domu, natychmiast usiadła obok córki i przeprowadziła z nią poważną rozmowę. Wtedy cała prawda wyszła na jaw.

Prawda o nagraniu

Nastolatka przyznała, że wszystko zaczęło się od tego, kiedy Alan przyniósł jej do szkoły tabletki amfetaminy. Iwona nie miała zamiaru ich zażyć, a kiedy chłopak wciskał jej je na siłę, ta wyrzuciła narkotyki, po czym temat na chwilę ucichł. Jakiś czas później Alan miał zaczepić nastolatkę w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu, gdzie zażądał od niej zapłaty za amfetaminę. 14-latka jasno dała mu wtedy do zrozumienia, że nie zażyła tabletek, dlatego nie ma zamiaru oddawać mu za nie pieniędzy. Jej reakcja bardzo nie spodobała się chłopakowi.

Zemsta Alana

W akcie zemsty 14-latek zaciągnął „koleżankę” do pustostanu w obecności dwóch kolegów. Kiedy byli już na miejscu, zabrał jej pieniądze, rzeczy osobiste i ostatecznie dwukrotnie zgwałcił. Uprzedził ją również, że jeśli będzie stawiała opór lub zacznie krzyczeć, to ją zabije. Wszystko nagrał kolega Alana. Na tym jednak nie koniec… Chwilę później do zwyrodniałego nastolatka dołączył jego starczy brat, 26-letni Jonatan, który ponownie wykorzystał młodą dziewczynę.

Prośba ze strony 14-latki

Nastolatka nie przyznała się matce, że została wykorzystana także przez brata Alana – nie było widać tego na nagraniu. Wideo z udziałem Jonatana dopiero później zobaczył aktualny partner matki 14-latki, ponieważ pokazał mu je znajomy, którego spotkał na kursie prawa jazdy. Kiedy Iwona dowiedziała się, że prawda wyszła na jaw, prosiła, aby nie zawiadamiać policji, bo bała się, że karany wcześniej 26-latek ją zabije.

Los nastolatki

14-latka wciąż nie może pogodzić się z faktem, że wideo, na którym została wykorzystana przez swojego rówieśnika, trafiło w ręce kolegów. Kolegów, którzy zaczęli wytykać ją palcami, co bardzo odbiło się na stanie psychicznym dziewczyny. W konsekwencji nastolatka trafiła na terapię, która ma pomóc jej poradzić sobie z traumatycznym przeżyciem.

Sprawa dotycząca gwałtu trafiła do prokuratury

Mimo prośby nastolatki, cała sprawa ujrzała światło dzienne i trafiła do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Alan i jego kolega, który wszystko nagrywał, decyzją zostali objęci nadzorem kuratora. 26-letni Jonatan został z kolei skazany na 3,5 roku więzienia za gwałt na nieletniej. Dodatkowo przez najbliższe 10 lat ma zakaz zbliżania się do Iwony i musi zapłacić jej 10 tysięcy złotych odszkodowania. Na taki wyrok nie przystał jednak Sąd Apelacyjny, który prawomocnie podniósł karę do 5 lat pozbawienia wolności.

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować