×

Kobiety dwukrotnie złamały kwarantannę domową. Otrzymały wysoką karę

Kobiety dwukrotnie złamały kwarantannę, która została nałożona na nie przez sanepid. Otrzymały one wysoką karę administracyjną.

Kobiety dwukrotnie złamały kwarantannę

15 marca dwie mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego, które zostały objęte obowiązkową kwarantanną nie zostały zastane w domu przez policjantów. Funkcjonariusze regularnie kontrolują osoby, które mają nakaz pozostania w miejscu zamieszkania. Okazało się, że kobiety znajdowały się 200 metrów od mieszkania, do tego wraz innymi ludźmi. Jak poinformowała oficer prasowy gnieźnieńskiej policji asp. sztab. Anna Osińska:

Niestety, nie zastali ich w domu. Okazało się, że wraz z innymi osobami znajdowały się 200 metrów dalej. Gdy zobaczyły radiowóz, wróciły do domu. Policjanci poinformowali je o konieczności przestrzegania kwarantanny.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie nałożył na nie karę administracyjną w wysokości 5 tys. złotych za złamanie kwarantanny.

Drugi raz poza miejscem zamieszkania

W niedzielę policja wraz z inspektorami sanitarnymi udali się do dwóch kobiet, aby poinformować je o nałożonej karze. Kobiety ponownie opuściły miejsce swojego zamieszkania, tym razem z powodu psa:

Okazało się, że 20 marca kobiety również złamały ten zakaz. Poszły z psem do weterynarza. O tym fakcie policjanci również powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Kwarantanną domową na terenie Wielkopolski objęto 3,5 tysiąca osób, a na terenie powiatu gnieźnieńskiego około 100 osób ma nakaz pozostania w domu.

Za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny grozi kara w wysokości nawet 30 tys. złotych

Kobiety dwukrotnie złamały kwarantannę
facebook.com
Źródła: poznan.onet.pl, www.tvp.info, forsal.pl, naszdziennik.pl
Fotografie: facebook.com (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować