×

Kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją. Niesamowite zdjęcie obiegło Internet

Media społecznościowe obiegło zdjęcie duchownego z noworodkiem na rękach. Jego historia wprawia w osłupienie. Okazuje się, że kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją.

Kleryk uratował dziewczynkę przed aborcją

Brytyjski kleryk David Donaghue z diecezji Northampton w 2018 roku stał się niezwykle popularny w sieci. Wszystko za sprawą zdjęcia, na którym widać, jak trzyma niemowlę w swoich ramionach. Okazuje się, że malutka dziewczynka jest mu bardzo bliska, ponieważ uratował jej życie.

Donaghue jest mocno zaangażowany w kampanię „Birmingham 40 Days for Life”. Jej działacze rozprowadzają ulotki pro-life oraz rozmawiają z osobami, które planują dokonać aborcji. Często można ich spotkać na modlitwie przed kliniką aborcyjną Marie Stopes w Edgbaston.

Jednego dnia poznał przyszłego ojca, który zadecydował z żoną o usunięciu dziecka:

Pewnego dnia zaczepiłem na ulicy młodego mężczyznę. Ten opowiedział mi o swojej sytuacji. Żył w biedzie i miał już dwoje dzieci. Jego żona w trakcie rozmowy znajdowała się wewnątrz kliniki aborcyjnej i umawiała się na terminację. Udało mi się umocnić go w ojcostwie i skierować do Good Counsel Network. To organizacja, która pomaga rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Uzyskał pomoc z ich strony i opłacono kilkumiesięczny czynsz tej rodziny. Później dano mi przywilej poznania dziecka, które uratowałem przed aborcją.

Nie do końca przekonany do działalności pro-life

Kościół Katolicki naucza, że każde życie jest święte, więc działalność pro-life w jego strukturach jest naturalna. Jednakże David Donaghue początkowo nie czuł się komfortowo w tej działalności. Z biegiem czasu zrozumiał, jak wielki ma ona sens i jak bardzo jest potrzebna.

Jak sam wspomina, droga do jego kapłaństwa także nie była prosta. Nie chciał zostać księdzem, ale muzykiem. Wszystko zmieniło się po śmierci jego bliskiego przyjaciela:

Planowałem karierę muzyczną, ponieważ grałem w kilku zespołach. Kiedy jeden z moich wojskowych przyjaciół zginął w Iraku, szukałem różańca. Nie korzystałem z niego od dzieciństwa. Dzięki Bogu moja babcia nauczyła mnie odmawiania różańca. Od tego dnia wszystko zaczęło się zmieniać.

Święcenia kapłańskie Donaghue przyjął 20 lipca 2019 roku.

Źródła: www.lifesitenews.com, aleteia.org, https://misyjne.pl/przerwa-artykul/kleryk-ktory-uratowal-dziecko-przed-aborcja/ , https://pl.aleteia.org/2018/10/23/poznajcie-kleryka-ktory-uratowal-dziewczynke-przed-aborcja/
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować