×

Kinga Rusin prosi fanów o pomoc. Opublikowała emocjonalny wpis

Gwiazda TVN znów porusza temat społeczno-polityczny. Kinga Rusin prosi o pomoc za pośrednictwem mediów społecznościowych. O co chodzi?

Kinga Rusin prosi o pomoc

Prezenterka telewizyjna jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Często wykorzystuje swoje zasięgi do nagłaśniania ważnych spraw. Tym razem w otwarty sposób skrytykowała politykę rządu dotyczącą wycinki drzew.

Na Instagramie gwiazdy TVN pojawił się kolejny emocjonalny wpis. Celebrytka zaapelowała do swoich obserwatorów o podpisywanie specjalnej petycji, by bronić środowisko naturalne:

Kilka dni temu pisałam o tym, że Lasy Państwowe instruowały podległe im nadleśnictwa (ale również np. koła gospodyń wiejskich) jak storpedować unijny plan bezwzględnej ochrony naturalnych lasów i starodrzewi. My możemy jeszcze to odwrócić i uratować nasze polskie dziedzictwo przyrodnicze przed bezgraniczną i ślepą pazernością Lasów Państwowych zarabiających na wycince drzew!

Uważa, że internauci mogą wpłynąć na podejmowane decyzje oraz wesprzeć działania Unii Europejskiej:

Twój głos może spowodować, że takie miejsca jak Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka zostaną wyłączone z gospodarki leśnej czyli z planów wycinek, na które ostrzą sobie zęby ludzie u władzy, dla których liczy się tylko kasa! Europejska Strategia Leśna to dokument, który określi, jak będziemy gospodarować lasami w UE przez najbliższe 10 lat!!!

Strategia UE

Unia Europejska zaprezentowała nową strategię leśną i według prezenterki Polska się z niego wyłamuje i nie spełnia jego założeń. W ramach Europejskiego Zielonego Ładu położono nacisk na skuteczne zalesianie, ochronę i odtwarzanie lasów. Jest to sposób na zwiększenie potencjału lasów w zakresie pochłaniania i magazynowania CO2.

Dodatkowo politycy mają nadzieję, że działania zwiększą ich odporność oraz zaplanowano promowanie biogospodarki o obiegu zamkniętym i ochronę różnorodności biologicznej. Nowe działania mają obejmować wszystkie kraje członkowskie. Jednocześnie będą promowane liczne usługi ekologiczne i społeczno-gospodarcze oferowane przez lasy.

Jak Kinga Rusin dba o urodę? Gwiazda zdradziła nam swój sekretny zabieg

Źródła: www.instagram.com, goniec.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij