×

Kim jest siostra Igi Świątek? Też grała w tenisa, ale zdarzył się wypadek!

Iga Świątek znów jest na ustach całego świata po tym, jak w minioną sobotę po raz drugi w karierze wygrała jeden z najważniejszych turniejów w świecie tenisa. Duma z osiągnięć tenisistki jest przede wszystkim Agata Świątek. Kim jest siostra Igi Świątek?

Niesamowity sukces Igi Świątek

„Świątkomania” trwa w najlepsze! Będąca najlepszą tenisistką świata Iga Świątek w minioną sobotę odniosła swoje 35., jakże cenne zwycięstwo z rzędu. Zwycięstwo, dzięki któremu wygrała turniej Rolanda Garrosa we Francji. Cały świat jest dziś pod wrażeniem osiągnięć Polki, która ma zaledwie 21 lat. Dumna z osiągnięć Igi jest przede wszystkim starsza siostra Agata.

Kim jest siostra Igi Świątek?

Iga Swiątek zaczęła swoją przygodę z tenisem, kiedy miała zaledwie 4 lata. Starsza o 3 lata siostra Agata również grała w tenisa. Razem stawiały pierwsze kroki na kortach tenisowych, bowiem ojciec chciał, aby coś trenowały. Najlepiej, żeby to była indywidualna dyscyplina sportu, w której wszystko zależy od ich samych.

Niewątpliwie w pierwszych latach „treningów” starsza siostra odegrała znaczącą rolę w rozwoju sportowym Igi (była dla niej motywacją), która dzisiaj nie pozostawia rywalkom na korcie najmniejszych szans. Nasza wspaniała tenisistka potwierdziła to w wywiadzie dla „Super Expressu”. Przyznała, że siostra „była od niej lepsza, co zawsze motywowało ją do treningów”.

Dlaczego Agata Świątek nie gra w tenisa zawodowo?

Dlaczego Agata Świątek nie występuje dzisiaj na światowych kortach podobnie jak jej młodsza siostra? Powodem jest kontuzja kolana, która zmusiła ją do zrezygnowania z gry w tenisa. Nie mniej jednak Agata może być z siebie bardzo dumna, bowiem to właśnie ona zaszczepiła w Idze miłość do tego pięknego sportu. Wciąż zdarza się, że grają razem dla zabawy na korcie tenisowym.

Co robi dzisiaj Agata Świątek?

Agata Świątek ma dzisiaj 24 lata i jest studentką wydziału stomatologiczno-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Prywatnie szczerze kibicuje i wspiera swoją młodszą siostrę, a jej osiągnięcia komentuje na swoim Instagramie.

(…) Jestem z Ciebie niezmiernie dumna, z tego jak się rozwinęłaś przez te lata nie tylko jako zawodnik, ale głównie jako człowiek. Jesteś nie do zatrzymania! Kocham Cię mocno

– napisała w mediach społecznościowych po sukcesie Igi w kwietniu 2022 roku.

Iga i Agata wciąż są ze sobą bardzo zżyte, choć są od siebie różne – tak przynajmniej twierdzi ich ojciec. Wizualnie trzeba przyznać jednak, że są do siebie naprawdę podobne, czyż nie?

Mama Igi Świątek gorzko o relacjach z córką. „Kontakt jest mocno ograniczony”.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij