×

Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Miał tak samo na imię jak jego ojczym

Wszyscy wiemy, kim są rodzice tragicznie zmarłego producenta filmowego – to Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak. Nie każdy jednak wie, że miliarder był ojczymem 39-latka. Jednak to nie wpływało na to, jak traktował pasierba. Był dla niego jak syn. Kim jednak był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka?

Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Był to pierwszy mąż Anny Woźniak-Starak, który zmarł po ciężkiej chorobie

Jerzy Woźniak skończył prawo i znany był z tego, że bronił opozycjonistów w głośnych procesach politycznych lat 70. i 80. Wiele mówiło się także o tym, że nie pobierał opłat za udzielanie porad prawnych ludziom „Solidarności” w czasie dyżurów w Komitecie Prymasowskim. Bronił znane dziś osoby: Jacka Kuronia, Adama Michnika, a także Romualda Szeremietiewa, byłego ministra w resorcie obrony narodowej. I ten ostatni z serdecznością wspomina Jerzego Woźniaka.

Romuald Szeremietiew na swoim profilu na Twitterze wspomniał zmarłego przyjaciela i wspomniał także Piotra

Mec. Jerzy Woźniak, mój obrońca w procesie kierownictwa KPN i serdeczny przyjaciel chorował na raka, zmarł tuż po moim wyjściu z więzienia w 1984 r. Dowiaduję się, że w tragicznych okolicznościach życie stracił Jego syn, Piotr. Modlę się za Was Obu… Na pierwszym planie mec. Woźniak

Przez pewien okres swojego życia mały Piotrek mieszkał ze swoimi rodzicami w Chicago w Stanach Zjednoczonych

Niestety Jerzy Woźniak nie mógł cieszyć się z życia przy boku cudownej rodziny. Zmarł w 1987 roku na raka. Jego syn Piotr miał zaledwie 7 lat. Dwa lata później Anna Woźniak wyszła za mąż za Jerzego Staraka. W 1990 roku na świecie pojawiła się ich córka, Julia. Miliarder ma także syna z poprzedniego małżeństwa.

Polecane

Może Cię zainteresować