Kategorie GwiazdyNewsyPolskaPolskaShowbiznes

Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Miał tak samo na imię jak jego ojczym

Wszyscy wiemy, kim są rodzice tragicznie zmarłego producenta filmowego – to Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak. Nie każdy jednak wie, że miliarder był ojczymem 39-latka. Jednak to nie wpływało na to, jak traktował pasierba. Był dla niego jak syn. Kim jednak był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka?

Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Był to pierwszy mąż Anny Woźniak-Starak, który zmarł po ciężkiej chorobie

Jerzy Woźniak skończył prawo i znany był z tego, że bronił opozycjonistów w głośnych procesach politycznych lat 70. i 80. Wiele mówiło się także o tym, że nie pobierał opłat za udzielanie porad prawnych ludziom „Solidarności” w czasie dyżurów w Komitecie Prymasowskim. Bronił znane dziś osoby: Jacka Kuronia, Adama Michnika, a także Romualda Szeremietiewa, byłego ministra w resorcie obrony narodowej. I ten ostatni z serdecznością wspomina Jerzego Woźniaka.

Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka
Instagram

Romuald Szeremietiew na swoim profilu na Twitterze wspomniał zmarłego przyjaciela i wspomniał także Piotra

Mec. Jerzy Woźniak, mój obrońca w procesie kierownictwa KPN i serdeczny przyjaciel chorował na raka, zmarł tuż po moim wyjściu z więzienia w 1984 r. Dowiaduję się, że w tragicznych okolicznościach życie stracił Jego syn, Piotr. Modlę się za Was Obu… Na pierwszym planie mec. Woźniak

Mecenas Jerzy Woźniak
Twitter

Przez pewien okres swojego życia mały Piotrek mieszkał ze swoimi rodzicami w Chicago w Stanach Zjednoczonych

Niestety Jerzy Woźniak nie mógł cieszyć się z życia przy boku cudownej rodziny. Zmarł w 1987 roku na raka. Jego syn Piotr miał zaledwie 7 lat. Dwa lata później Anna Woźniak wyszła za mąż za Jerzego Staraka. W 1990 roku na świecie pojawiła się ich córka, Julia. Miliarder ma także syna z poprzedniego małżeństwa.

Piotr Woźniak-Starak z żoną
Instagram