×

Kierowca zakażony koronawirusem przewoził ludzi! Sanepid szuka pasażerów autobusu

Kierowca zakażony koronawirusem przewoził ludzi autobusem. 43-letni mężczyzna, pochodzący z powiatu białobrzeskiego przewoził ogromną liczbę osób, nie wiedząc, że jest zarażony groźnym wirusem. Sanepid apeluje, aby wszyscy pasażerowie bezzwłocznie się do nich zgłosili!

Kierowca zakażony koronawirusem woził ludzi

Kierowca kursował na terenie powiatów białobrzeskiego i grójeckiego, ale przewoził również pasażerów z Radomia do Warszawy. Obecnie służby prowadzą poszukiwania osób, które jechały z nim w autobusie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach apeluje o pilne zgłaszanie się osób, które podróżowały autobusem PKS Grójec w następujących dniach i na wymienionych trasach:

Dnia 9 marca 2020 roku:
5.45 Białobrzegi-Warszawa
12.30 Warszawa-Grójec
14.45 Grójec-Białobrzegi
16.00 Białobrzegi-Goszczyn

Dnia 10 marca 2020
6.15 Białobrzegi-Stara Błotnica-Białobrzegi
8.00 Białobrzegi-Grójec przez Goszczyn
12.15 Grójec-Radom
14.45 Radom-Grójec
16.30 Grójec-Zbrosza
17.20 Zbrosza-Grójec
19.25 Grójec – Białobrzegi

Dnia 11 marca 2020:
6.00 Białobrzegi – Goszczyn
6.40 Goszczyn – Białobrzegi

Jak widać, kursów narażonych na zakażenie chorobą Covid-19 jest bardzo dużo i wyłącznie szybkie podjęcie odpowiednich działań może uchronić miasto i okolice przed gwałtownym skokiem ilości zachorowań.  Zgłoszenia można dokonać telefonując pod numer 48 613 23 60 lub 513 491 979 w Białobrzegach lub zgłaszając sprawę stacji SANEPID zgodnie z miejscem zamieszkania lub czasowego pobytu.

Epidemia się zaostrza

Ilość zakażeń koronawirusem w Polsce sięga już 205 przypadków. Odnotowano 5 zgonów wywołanych chorobą Covid-19. Sytuacja w kraju stopniowo się pogarsza, a z każdym dniem wzrasta liczba nowych przypadków zakażenia.

Można się spodziewać, że w związku z tym dwutygodniowa przerwa w szkołach i na uniwersytetach zostanie dodatkowo przedłużona. Choroba Covid-19 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

U osób z chorobami płuc i o obniżonej odporności niekiedy kończy się śmiercią, jednak u osób młodych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Jest niebezpieczna głównie dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować