×

Kierowca potrącił wózek z bliźniakami. Policja upubliczniła szokujące nagrania

Kierowca potrącił wózek z bliźniakami. Policja udostępniła nagrania przedstawiające makabryczny wypadek z udziałem ciężarówki w nadziei na dotarcie do świadków zdarzenia. Mężczyzna zahaczył o wózek, w którym znajdowała się dwójka dzieci. Rodzeństwo wypadło pod koła pojazdu.

Przerażająca sytuacja

Trudno opisać, co musi przeżywać matka bliźniaków, które na skutek błędu kierowcy wylądowały pod kołami ogromnej ciężarówki. 7 czerwca około godziny 15:30 w Świdwinie miały miejsce straszne wydarzenia. Na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Drawską doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz dwójki małych dzieci. Kierowca ciężarówki w trakcie wykonywania manewru skrętu na skrzyżowaniu, nieopatrznie zahaczył o wózek, w którym znajdowały się bliźnięta. Dzieci upadły na chodnik i znalazły się zaledwie parę centymetrów od wielkich kół samochodu. St. asp. Katarzyna Kopacz ze świdwińskiej policji dokładnie opisuje przebieg incydentu.

Od strony Placu Sybiraków na ulicy Drawskiej poruszał się samochód ciężarowy z naczepą, który skręcał w ulicę Wojska Polskiego w kierunku ulicy Niedziałkowskiego. W trakcie manewru skręcania kierujący samochodem ciężarowym z naczepą zahaczył wózek dziecięcy.

W sieci udostępniono nagrania z kamer monitoringu, na których widać moment zderzenia ciężarówki z wózkiem dziecięcym. Policja apeluje o kontakt do wszystkich osób, które były na miejscu zdarzenia. Nie wiadomo, dlaczego dopiero teraz służby zdecydowały się upublicznić sprawę. Wcześniej media nie zostały poinformowane o wypadku. Można przypuszczać, że funkcjonariuszom nie udało się ustalić tożsamości kierowcy bądź brakuje dowodów przemawiających za jego winą. W związku z tym, proszą o wsparcie ze strony mieszkańców. Niestety po upływie wielu tygodni szanse na dotarcie do świadków są niewielkie.

Kierowca potrącił wózek z bliźniakami

Kierowca ciężarówki miał świadomość, że doszło do zderzenia z wózkiem, w którym przebywały bliźniaki. Mężczyzna wysiadł z samochodu, aby porozmawiać z matką. Wszystko wskazuje na to, że bardzo się spieszył, ponieważ po wymianie kilku zdań, wrócił do pracy. Rzeczniczka przyznaje, że mężczyzna nie zachował się wzorowo, ale przynajmniej na chwilę zatrzymał pojazd, aby sprawdzić czy dzieci żyją i nie są ranne. Gdy okazało się, że nic im nie jest, odjechał dalej.

Kierujący samochodem ciężarowym po chwili zatrzymał się, ale nie po to, by pomóc lub zadzwonić na policję. Dopytał kobietę, czy wszystko jest w porządku, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Policja apeluje do wszystkich osób, będących świadkami tego zdarzenia o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdwinie, ul. Królowej Jadwigi 2. Można również kontaktować się telefonicznie pod nr tel 47 78 44 528, 47 78 44 511, 112 bądź mailowo na adres sekretariat.swidwin@sc.policja.gov.pl. Bardzo cenne będą informacje dotyczące numeru rejestracyjnego pojazdu.

Źródła: www.fakt.pl, gk24.pl
Fotografie: Facebook, Google Maps

Może Cię zainteresować

zamknij